Interpromex nie oddał rywalom seta

(wow)
Średnio godzinę potrzebowali kadeci Interpromeksu do odniesienia półfinałowych zwycięstw.  WOJCIECH W. WACŁAWEK
Średnio godzinę potrzebowali kadeci Interpromeksu do odniesienia półfinałowych zwycięstw. WOJCIECH W. WACŁAWEK
Pod dyktando gospodarzy, kadetów Interpromeksu Będzin toczył się półfinałowy turniej siatkarski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczni Franciszka Mroza w trzech setach uporali się ze wszystkimi rywalami, ...

Pod dyktando gospodarzy, kadetów Interpromeksu Będzin toczył się półfinałowy turniej siatkarski Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podopieczni Franciszka Mroza w trzech setach uporali się ze wszystkimi rywalami, zapewniając już sobie awans z pierwszego miejsca po dwóch meczach. W grupie finałowej rywalami będzinian będą MOS Wola Warszawa, Morze Szczecin oraz MKS Andrychów.

Półfinałowe zmagania kadeci Interpromeksu zainaugurowali pojedynkiem z pilskim Jokerem. Będzinianie w pierwszym secie grali bardzo nerwowo, popełniając sporo prostych błędów. Nic zatem dziwnego, że inicjatywę przejęli rywale. Siatkarze Jokera szybko uzyskali kilkupunktową przewagę (8:12), którą utrzymali niemal do końca rozgrywki (22:23, 23:24). Dobra postawa libero Kamila Krawczyka oraz skuteczne uderzenia z "krótkiej" Bartosza Dzierżanowskiego pozwoliły podopiecznym Franciszka Mroza nie tylko obronić piłkę setową, ale przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Po zmianie stron zdecydowanie lepiej zagrali lewoskrzydłowi Interpromeksu: Wojciech Musiolik i Dawid Chałat, którzy w pierwszym secie potrafili zaatakować w trybuny. Później to się już nie zdarzało, a gospodarze przez większość spotkania utrzymywali sporą przewagę (20:13). Ostatecznie wygrali do 18. W trzecim secie przy stanie 17:10 dla Interpromeksu skręcił nogę skaczący do bloku Dawid Chałat. Dla będzińskiego skrzydłowego zawody się w ten sposób skończyły. Jego miejsce na boisku z powodzeniem zajął Dawid Klebach. Kilka minut później to właśnie jego akcja zakończyła mecz.

Wymuszona zmiana w składzie nie przeszkodziła gospodarzom w ograniu dzień później Dwójki ze Stalowej Woli. W pierwszym secie gospodarze zaskoczyli rywali doskonałą grą pary środkowych Bartosza Dzierżanowskiego i Michała Kamińskiego (mierzący 207 cm 16-latek wypożyczony z Rafako Racibórz). Ten ostatni wprawdzie był wyraźnie niezgrany z resztą drużyny, ale po dobrych podaniach Dariusza Syguły wprost demolował obronę "dwójkarzy".

Od drugiego seta siatkarze ze Stalowej Woli zaczęli wprost koncertowo grać w polu i popisywać się doskonałą asekuracją. Podobijali piłkę po większości ataków będzińskich skrzydłowych: Wojciecha Musiolika i Dawida Klebacha oraz środkowych. W końcówkach obu wyrównanych setów górą byli jednak będzinianie. Dawid Klebach uderzał może niezbyt mocno, ale piłka odbijając się od bloku "dwójkarzy" lądowała poza boiskiem.

Wynik kończącego turniej niedzielnego pojedynku z AZS Olsztyn nie miał dla podopiecznych Franciszka Mroza żadnego znaczenia. Nie mogli oni oddać meczu walkowerem, natomiast nawet najdotkliwsza porażka na boisku nie mogła odebrać im pierwszego miejsca w tabeli. "Akademikom" trzysetowe zwycięstwo dawało awans z drugiego miejsca.

Gospodarze rozpoczęli pojedynek w podstawowym składzie (bez kontuzjowanego Dawida Chałata), wygrywając do 22. Od drugiej partii Franciszek Mróz posłał na parkiet graczy rezerwowych. Paweł Badurak zastąpił na lewym skrzydle Dawida Klebacha, natomiast Marcin Czapla zajął na środku siatki miejsce Bartosza Dzierżanowskiego. Będzińscy zmiennicy postanowili pokazać klasę i dwie kolejne partie meczu wygrali do 17.

Turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży rozpocznie się 10 maja w Busku. Pięć dni później poznamy mistrza Polski kadetów. Będzinianie bronią piątej lokaty. Dwa lata temu stanęli na najniższym stopniu podium.
l Interpromex Będzin - Śnieżka Joker Piła 3:0 (26:24, 25:18, 25:18) l Interpromex Będzin - UKS Dwójka Stalowa Wola 3:0 (25:15, 27:25, 25:23) l Interpromex Będzin - AZS Olsztyn 3:0 (25:22, 25:17, 25:17).

Interpromex: D. Syguła, Chałat, Kamiński, Adamaszek, Musiolik, Dzierżanowski - Krawczyk (libero), Klebach, Badurak, Dubiel, Czapla.

1. Interpromex Będzin 3 6 9:0

2. Dwójka Stalowa Wola 3 5 6:5

3. AZS Olsztyn 3 4 4:8

4. Śnieżka Joker Piła 3 3 3:9