Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Internauci wypowiadali się na temat swojego miasta

(mano)
Klaudiusz Kiewlicz z Referatu Kultury przegląda wyniki ankiety.
Klaudiusz Kiewlicz z Referatu Kultury przegląda wyniki ankiety.
Przez trzy miesiące na stronie internetowej Będzina można było wziąć udział w ankiecie dotyczącej wyobrażeń internautów na temat wizerunku miasta. Na pytania odpowiadali zarówno będzinianie, jak i przyjeżdżający do tego ...

Przez trzy miesiące na stronie internetowej Będzina można było wziąć udział w ankiecie dotyczącej wyobrażeń internautów na temat wizerunku miasta. Na pytania odpowiadali zarówno będzinianie, jak i przyjeżdżający do tego miasta turyści.
W ankiecie wzięło udział 430 osób. Jedynie 10 procent z nich oddało nieważne głosy nie zakreślając żadnych z odpowiedzi na zadane pytania.

Bezwzględna większość osób biorących udział w badaniu, Będzin kojarzy z zabytkami, a największym zainteresowaniem wśród nich cieszy się średniowieczny zamek. Iluminacja zamku doprowadziła do bardzo znaczącego wzrostu jego atrakcyjności. Dzięki biało-niebieskiemu oświetleniu stał się najefektowniejszym miejscem w nocy w Będzinie. Dlatego największy nacisk powinien być, zdaniem ankietowanych, położony na atrakcje historyczne. Po zabytkach najwięcej osób kojarzy sobie miasto z słynną "nerką" czyli rondem w centrum miasta. Wśród imprez organizowanych w mieście największym zainteresowaniem cieszy się Festiwal Kultury Celtyckiej. Jednocześnie, zdaniem respondentów, Będzin jest miastem niewykorzystanego potencjału, który powinien być ukierunkowany na rozwój miasta.

Jednym z pomysłów ożywienia aktywności turystycznej w mieście i uatrakcyjnienia go jest zagospodarowanie podziemi góry zamkowej.

- Wyniki ankiety potwierdzają wstępne założenia włodarzy miasta, aby w podziemiach stworzyć kompleks muzealny z częścią spacerową oraz restaurację - mówi Krzysztof Dulko z Urzędu Miejskiego w Będzinie.

Informacje o swoim mieście ankietowani najczęściej czerpią z internetu i prasy. Szczegółowe wyniki i odpowiedzi na poszczególne pytania można przeczytać na stronie internetowej www.bedzin.um.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto