Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Indeksy wręczone

magdalena nowacka
Janusz Szopa, dziekan Wydziału Zarządzania, wręcza indeksy nowym studentom.  OLgierd gÓrny
Janusz Szopa, dziekan Wydziału Zarządzania, wręcza indeksy nowym studentom. OLgierd gÓrny
Upragnione zielone "Dzienniczki studenta" zostały wręczone podczas inauguracji roku akademickiego 2003/2004 w Będzinie. — Poczytuję sobie za wielki zaszczyt, że wspólnym staraniem władz powiatu będzińskiego oraz ...

Upragnione zielone "Dzienniczki studenta" zostały wręczone podczas inauguracji roku akademickiego 2003/2004 w Będzinie.
— Poczytuję sobie za wielki zaszczyt, że wspólnym staraniem władz powiatu będzińskiego oraz senatu Politechniki Częstochowskiej możemy dziś w tak szczególny sposób zainaugurować działalność Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego tej uczelni w sercu naszego powiatu, w Będzinie — mówiła Bożena Respondek, starosta powiatu.

Powiat będziński jest pierwszym powiatem ziemskim, któremu udało się powołać na swoim terenie państwową uczelnię. Na uroczystość, połączoną z wykładem inauguracyjnym prorektora do spraw nauki Marii Nowickiej–Skowron, przybyło wielu gości z terenu Częstochowy, a także Zagłębia i Śląska. Nie zabrakło biskupa Adama Śmigielskiego. Zdziwienie budziła nieobecność prezydenta Będzina, Radosława Barana.

Uczelnia otwiera podwoje

Powstanie Zamiejscowego Ośrodka Dydaktycznego Politechniki Częstochowskiej nie obyło się bez przeszkód. Przez pewien czas otwarcie uczelni stało pod znakiem zapytania.
Na początku planowano tu dwa kierunki: zarządzanie i marketing oraz zarządzanie i inżynieria produkcji. Myślano także o informatyce.

Niestety, Państwowa Komisja Akredytacyjna wyraziła zgodę tylko na pierwszy kierunek. Władze politechniki z dziekanem Wydziału Zarządzania Januszem Szopą, zaproponowały, aby osoby, które złożyły papiery na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji, dojeżdżały na zajęcia do Częstochowy lub przeniosły się na zarządzanie i marketing. Jak twierdzi dziekan, nie oznacza to rezygnacji z rozszerzenia kierunków w Będzinie. Postanowiono bowiem odwołać się od decyzji PKA. Jeśli odwołanie zostanie rozpatrzone pozytywnie, zajęcia na kolejnych planowanych kierunkach rozpoczną się prawdopodobnie już od kolejnego semestru.

Studenci z rejonu Śląska i Zagłębia będą mogli kontynuować naukę w Będzinie, pod warunkiem, że rozpoczęli ją w bieżącym roku akademickim na Politechnice Częstochowskiej.
— Na razie w Będzinie studia rozpoczęła pierwsza grupa liczącą 36 osób. Są oni pierwszymi reprezentantami regionu, którzy podejmują studia w tym mieście — mówił dziekan Szopa.
Zajęcia odbywają się w budynku po Zasadniczej Szkole Specjalnej. Jednak na ćwiczenia z języków obcych i informatyki studenci będą musieli dojeżdżać do Częstochowy.

Wyremontowali

Przed rozpoczęciem zajęć, które odbyły się 13 października, Starostwo Powiatowe wykonało prace remontowe pierwszej kondygnacji obiektu, dzięki czemu przystosowano trzy sale dydaktyczne, każda mieszcząca około 40 osób. Politechnika natomiast wyposażyła je w niezbędny sprzęt i pomoce naukowe.
Przeprowadzono także prace remontowe w dwóch mniejszych salach wykładowych (każda na około 15 osób) i w trzech pomieszczeniach administracyjnych, gdzie zlokalizowano między innymi dziekanat. Obie strony zdają sobie jednak sprawę, że to dopiero początek.

— Wspólnie będziemy zabiegać o pozyskanie środków unijnych na przeprowadzenie kompleksowego remontu będzińskiego ośrodka uczelnianego — poinformowała Danuta Kulesza, rzecznik prasowy Politechniki Częstochowskiej.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Pomocnik rolnika przy zbiorach - zasady zatrudnienia

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto