I liga: CKS Czeladź - Stal Stalowa Wola 83:98

Tomasz Kuczyński
Sławomir Nowak z CKS (z lewej) w piłkarskim pojedynku z Dawidem Szewczykiem. Olgierd Górny

Po wygranych meczach trener Tomasz Służałek zachwalał system gry obronnej koszykarzy CKS. W sobotę czeladzkiemu beniaminkowi w jego hali zespół Stali zaaplikował prawie 100 punktów. Znany z Anwilu Włocławek – 34 letni Roman Prawica zdobył dla gości 24 „oczek”.

Stal prowadziła od samego początku, kiedy pierwszego kosza w meczu zaliczył były zawodnik Alby-Elcho Chorzów – Marcin Malcherczyk. „Marchewa” był zresztą drugim najlepszym strzelcem zespołu, w dodatku może pochwalić się jeszcze dziewięcioma zbiórkami i pięcioma asystami. CKS przegrywał już w I kwarcie 10:24, a na początku trzeciej 43:60. Gospodarze ciągle starali się odrobić straty. Po akcji Krzysztofa Morawca w 32 minucie było tylko 68:70. Goście zdołali jednak znów odjechać – 68:78. Na dwie minuty przed końcem, przy stanie 77:88 zrezygnowany trener Służałek wprowadził na parkiet rezerwowych.

– Chyba zabrakło nam spokoju, gdy już prawie dogoniliśmy rywali – ocenia Krzysztof Morawiec. – To wyglądało, jakbyśmy ważyli więcej o 20 kilogramów. Przegrywaliśmy pojedynki, w pierwszej połowie nie umieliśmy nadążyć za ich kontrami. Nie ma mowy o zlekceważeniu Stali, przecież w składzie tej drużyny jest wielu dobrych graczy. Może wyjazd na Wszystkich Świętych naszych kolegów z Polski, wpłynął na słabszą postawę? Wprawdzie mieli zalecone treningi indywidualne, ale to nie to samo, co zajęcia całej drużyny. Trudno mi teraz powiedzieć. Dostaliśmy szkołę, ale chyba nikt nie robi z tego tragedii. Jesteśmy przecież beniaminkiem.

Po sobotnim meczu chyba tylko jeden z fanów CKS był w dobrym humorze. Mowa o kibicu, który wylosował sprzęt DVD ufundowany przez burmistrza Czeladzi.

CKS Czeladź – Stal Stalowa Wola 83:98 (19:29, 24:27, 23:14, 17:28). CKS: Morawiec 22 (2x3), Kowalczyk 17 (1), Mordzak 16 (2), Nowak 8 (2), Kobiela 2 oraz Zmarlak 10, Diduszko 4, Służałek 3 (1), Strzelecki 1, Guzik 0; najwięcej dla Stali: Prawica 24 (5), Malcherczyk 21 (1).

Pozostałe wyniki: TYTAN Częstochowa – AZS Radom 89:81, AZS AWF Mickiewicz Team Polska Katowice -Basket Kwidzyn 92:93, CA~IB Legion Legionowo – Sokół Łańcut 74:85, Kager Gdynia – Spójnia Stargard 75:79, Znicz Pruszków – Górnik Wałbrzych 81:56, Znicz Jarosław – Siarka Tarnobrzeg 85:71, Pyra Poznań – Zastal Zielona Góra 69:65. W tabeli prowadzi Sokół – 15 pkt., CKS jest siódmy, TYTAN ósmy, a Team Polska dziesiąty – po 12 pkt.

Ekstraklasa koszykarzy

Wyniki 6. kolejki: Śląsk Wrocław – Astoria Bydgoszcz 83:92, Turów Zgorzelec – Stal Ostrów Wlkp. 70:90, Noteć Inowrocław – Kotwica Kołobrzeg 58:90, AZS Koszalin – Polpak Świecie 82:88, Prokom Trefl Sopot – Energa Czarni Słupsk 82:60, Azoty Unia Tarnów – Polpharma Starogard Gd. 73:80 (po dogr.), Anwil Włocławek – Polonia Warszawa 75:64. Prowadzą Prokom i Polpharma – po 11 pkt.