Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Honorowy Gajos

(mano)
Janusz Gajos zawsze chętnie odwiedza Będzin.
Janusz Gajos zawsze chętnie odwiedza Będzin.
Dzisiaj podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Janusz Gajos odbierze akt nadania mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Sesja odbędzie się o godzinie 16 w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (ul.

Dzisiaj podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej Janusz Gajos odbierze akt nadania mu tytułu Honorowego Obywatela Miasta Będzina. Sesja odbędzie się o godzinie 16 w Teatrze Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie (ul. Teatralna 4).

W uzasadnieniu uchwały o nadaniu tytułu podkreślono, że Janusz Gajos jest jednym z najwybitniejszych aktorów polskich przełomu dwóch stuleci i niewątpliwie najwybitniejszym aktorem związanym z Będzinem. W tym mieście zamieszkał z rodzicami. Tu ukończył szkołę podstawową, a w roku 1957 zdał maturę w III Liceum Ogólnokształcącym noszącym dziś imię Cypriana Kamila Norwida.

Właśnie w będzińskim liceum pan Janusz podczas szkolnej inscenizacji „Pana Tadeusza” odkrył w sobie miłość do sceny. W latach 1957 – 1959, pracując w Teatrze Dzieci Zagłębia pod opieką Jana Dormana, przeszedł dobrą szkołę zawodu i rozumienia sztuki.

Janusz Gajos jest kolejnym honorowy obywatelem Będzina. Przed nim tytuły te otrzymali Jean–Marie Lustiger, Sławomir Pietras, Jan Świderski i Bogusław Fornalczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto