Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Gdzie znaleźć pracę? W Będzinie najchętniej zatrudnia się piekarzy, mechaników i budowlańców

Katarzyna Kapusta
Pracownik budowlany jest chętnie zatrudniany na terenie powiatu.
Pracownik budowlany jest chętnie zatrudniany na terenie powiatu. fot. arc
Na kogo czekają pracodawcy? Piekarz, diagnosta samochodowy, kierowca samochodu ciężarowego, robotnik budowlany, operator maszyn to najbardziej poszukiwani pracownicy w Będzinie.

– Prawdę powiedziawszy od dłuższego czasu szukam już pracy. Do tej pory udało mi się jednak znaleźć prace dorywcze, ale nic stałego – mówi Stanisław, bezrobotny z Będzina.

Bezrobotni mogą liczyć na pomoc Powiatowego Urzędu Pracy, który wznowił program „Uwierz w siebie i zdobądź zatrudnienie”. Projekt ten ma poprawić dostęp do zatrudnienia oraz podnieść aktywność zawodową osób bezrobotnych. Niestety w naszym powiecie przybywa osób, które pozostają bez stałego zatrudnienia.

Na sytuację ma wpływ spowolnienie gospodarcze. – Głównym celem jest zwiększenie umiejętności radzenia sobie w poszukiwaniu i podejmowaniu zatrudnienia wśród osób które są zarejestrowane w naszym urzędzie – tłumaczy Agata Wyderka-Pietrzyk, zastępca dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie. Tym sposobem szanse na zatrudnienie w ramach projektu ma 255 osób.

W szczególnej sytuacji znajdują się osoby, które ukończyły 25 lat i nie były nigdzie do tej pory zatrudnione. – Właściwie mam nadzieję załapać się na jakiś staż. Nie mam żadnego doświadczenia zawodowego, a niestety sytuacja na rynku pracy nie jest ciekawa, i każdy pracodawca chce pracownika z doświadczeniem. Mam nadzieję, że dzięki takiemu stażowi łatwiej będzie później znaleźć mi pracę – mówi Paweł Stępień z Będzina.

Są jednak miejsca w których brakuje pracowników między innymi w policji czy w komunikacji miejskiej. – Faktycznie mamy sporo wakatów, jednak i chętnych póki co jest mało – mówi Tomasz Czerniak rzecznik policji w Będzinie.

W gminie Bobrowniki również znaleziono pomysł na walkę z bezrobociem. Ludzie szukający pracy są zatrudniani do robót interwencyjnych na przykład do sprzątania śmieci czy grabienia liści. Na pomoc w znalezieniu pracy mogą również liczyć osoby które ukończyły 50 rok życia i nie mają żadnych kwalifikacji zawodowych oraz osoby długotrwale bezrobotne i niepełnosprawne.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rewolucyjne zmiany w wynagrodzeniach milionów Polaków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto