Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Ekspresowa budowa drogi do Euroterminalu

(wow)
Czesław Połedniok, wiceprezes firmy ,Mosty Katowice", prezentuje na mapie przebieg łącznika do sławkowskiego terminalu.
Czesław Połedniok, wiceprezes firmy ,Mosty Katowice", prezentuje na mapie przebieg łącznika do sławkowskiego terminalu.
Budowie połączeń drogowych dla przyszłego sławkowskiego Euroterminalu poświęcone było poniedziałkowe spotkanie w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA).

Budowie połączeń drogowych dla przyszłego sławkowskiego Euroterminalu poświęcone było poniedziałkowe spotkanie w katowickim oddziale Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA). Oprócz drogowców wzięli w nim udział samorządowcy oraz wiceminister Skarbu Państwa Andrzej Szarawarski. Szczegółowo omawiano kwestię 6-kilometrowego odcinka łączącego DK 94 z bramą terminalu. Powinien on zostać oddany do użytku najdalej za półtora roku.

- Budowa tego odcinka drogi warunkuje powstanie w Sławkowie terminalu przeładunkowego o znaczeniu międzynarodowym - podkreśla Bronisław Goraj, burmistrz Sławkowa.

Rozmówcy byli zgodni, że wszystkie procedury związane z tą inwestycją należy tak przyśpieszyć, aby droga była gotowa w czerwcu 2005 r. Krzysztof Raj, dyrektor katowickiej GDDKiA przekazał do Urzędu Zamówień Publicznych wniosek o zgodę na projektowanie i wykonawstwo inwestycji z tzw. wolnej ręki, co pozwoli przyśpieszyć procedury przetargowe. Najbardziej optymistyczny wariant zakłada, że prace budowlane rozpoczną się na przełomie września i października.

- Aby nadgonić stracony czas, wiele prac i zadań musi toczyć się równocześnie - dodaje Bronisław Goraj.

Burmistrz jednocześnie zadeklarował, że jeśli Sławków otrzyma pieniądze z ministerstwa infrastruktury, to natychmiast przystąpi do wykupu gruntów. Może on przebiegać równocześnie z pracami projektowymi. Te ostatnie się już rozpoczęły.
Projekt przyszłej drogi wykona firma "Mosty Katowice". W ciągu zaledwie pięciu dni przeprowadziła ona wstępną analizę projektu i jego kosztorys.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Kiedy w Polsce czterodniowy tydzień pracy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto