Dzień Dziecka 2023 w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi - PROGRAM. Bieg skrzata, dmuchańce, konkursy, koncerty

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Bieg Skrzata czeka na najmłodszych 4 czerwca w Dąbrowie Górniczej 

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Bieg Skrzata czeka na najmłodszych 4 czerwca w Dąbrowie Górniczej Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Karina Trojok
Dzień Dziecka 2023 w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi zapowiada się ciekawie. W niektórych z tych miast zabawy i atrakcje dla najmłodszych trwają już od początku tego tygodnia, ale największe niespodzianki dopiero przed nami. Oto, co czeka na najmłodszych mieszkańców Zagłębia i gości.

Dzień Dziecka 2023 w Sosnowcu: wielki finał na Górce Środulskiej

Tydzień Dziecka z bitwą o Sosnowiec już trwa!

Już w poniedziałek 29 maja w Sosnowcu rozpoczęło się świętowanie światowego Dnia Dziecka. I tak we wtorek 30 maja w Parku im. Władysława Mazura przy ul. Minerów (Juliusz) czekały zajęcia z Zumby oraz trening personalny. W ostatni dzień maja 31 w milowickim Parku Tysiąclecia (ul. Baczyńskiego) można będzie pograć w gry terenowe.

– 1 czerwca zapraszamy do Parku Kuronia w Kazimierzu Górniczym przygotowaliśmy zajęcia z skateboardu, dzień później na Borze (ul. Biała Przemsza) zapraszamy na zajęcia koszykarskie oraz trening personalny. W sobotę 3 czerwca w Parku Sieleckim będzie można nauczyć się jazdy na rolkach. Na finał Tygodnia Dziecka zapraszamy 4 czerwca – podkreśla Piotr Pluta w Wydziału Kultury i Promocji Miasta w sosnowieckim Urzędzie Miasta.

Wielki Finał Tygodnia Dziecka odbędzie się na Górce Środulskiej w godz. 14–20

W niedzielę 4 czerwca o godz. 14:15 rozpocznie się rekonstrukcja historyczna „Bitwa o Sosnowiec”. To wydarzenie, które przybliży mieszkańcom chwalebną bitwę stoczoną w nocy z 6 na 7 lutego 1863 roku między polskimi oddziałami powstańców pułkownika Apolinarego Kurowskiego i rosyjskim posterunkiem na dworcu sosnowieckim. To będzie największa rekonstrukcja bitwy z 6/7 lutego 1863 roku. Na Górce Środulskiej pojawi się jazda konna i armaty. W widowisku weźmie udział około 9 profesjonalnych grup rekonstrukcji historycznej. W organizację wydarzenia zostaną zaangażowani wolontariusze – młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Sosnowcu (partner projektu). Uczniowie przebiorą się w kostiumy z epoki, wypożyczone przez szkołę i wezmą udział w rekonstrukcji, wcielając się w role ówczesnych mieszkańców Sosnowca, zarówno zwykłych jego mieszkańców, jak również osób pełniących pewne role społeczne, wojskowe, administracyjne, np. żandarmów, kupców i inne.

Nadzór merytoryczny nad całością prowadzonych działań i ich zgodność historyczną sprawuje prof. dr hab. Dariusz Nawrot, dyrektor Instytutu Zagłębia Dąbrowskiego, działającego w strukturach Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Projekt przygotowała Anna Makarska, historyk, kustosz w Dziale Historii i Kultury Miasta Pałacu Schoena Muzeum w Sosnowcu. Wydarzenie dofinansowano ze środków biura „Niepodległa” w ramach programu dotacyjnego „Powstanie styczniowe 1863-1864”.

Runmageddon kids. To świetny sposób na zachęcenie dzieci do aktywności fizycznej w formie zabawy. Bieg z przeszkodami pozwala na różnorodne ruchy i rozwijanie koordynacji ruchowej. Bieg z przeszkodami (15 przeszkód) na dystansie ok. 1 km. Bieg przeznaczony dla dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Kategorie wiekowe: 4-6, 7-9, 10-13, 14-16. Udział dla uczestników bezpłatny, a bieg odbędzie się wokół Górki Środulskiej i przebiegnie również przez ArcelorMittal Park. Zapisy przeprowadzone będą na miejscu imprezy. Starty realizowane będą seriami po 10-20 osób. Każdy uczestnik dostanie medal oraz bandanę.

Wielkie wydarzenie także na Nowym Stadionie Zimowym. Darmowa ślizgawka na nowym obiekcie. To prawdopodobnie jedyne lodowisko otwarte w czerwcu. Darmowa ślizgawka na Stadionie Zimowym dostępna w godzinach: 10:11, 12:13, 14:15, 16:17, 18:19. Podczas jednej ślizgawki maksymalna liczba osób na lodzie wynosi 150. Zapraszamy na ślizgawkę ze swoim sprzętem. Na miejscu nie będzie możliwości wypożyczenia łyżew.

Tradycyjnie już ogromne dmuchańce. 12 dmuchańców – od największych wipe out’ów gigantów, przez duże place zabaw i duże zjeżdżalnie, po małe zamki z mini zjeżdżalniami dla najmłodszych. Będzie też koncert w wykonaniu Sióstr Wajs & Stonogi

Program interaktywny „Piraci z Karaibów” z udziałem czterech nieustraszonych piratów zabierze dzieci w niezapomnianą morską podróż pełną przygód, w poszukiwaniu zaginionego skarbu. Skarb odkryją tylko dzielni śmiałkowie, którym uda się poskładać wszystkie kawałki mapy. Do tego spotkanie dinozaurów. Sosnowiecka Zuzia spotka swojego trochę większego kuzyna.

Więcej na: tydziendziecka.pl

Dzień Dziecka 2023 w Dąbrowie Górniczej: Bieg Skrzata, pikniki, Miasteczko Kreatywne

W Dąbrowie Górniczej Dzień Dziecka trwa aż cztery dni – od 1 do 4 czerwca. Na najmłodszych mieszkańców czeka mnóstwo atrakcji: Miasteczko Kreatywne, piknik sportowo-rekreacyjny w Gołonogu, widowisko muzyczne, piknik rodzinny w Ząbkowicach i na Plantach Harcmistrza Piotrowskiego, Bieg Skrzata i wiele więcej!

Harmonogram wydarzeń:

1 czerwca, g. 15:00 – 18:00 Plac Wolności (przed PKZ)

Miasteczko Kreatywne PKZ
Warsztaty z tworzenia toreb, magicznych eliksirów, malowanie wielkoformatowe, pokazy szczudlarzy, projektowanie przypinek, dekorowanie doniczek i sadzenie roślinek, ścieżka sensoryczna, a także malowanie buziek, tworzenie zwierzaków z balonów i zabawa mydlanymi bańkami. W Miasteczku Kreatywnym PKZ będzie się działo! Wstęp wolny. (W przypadku złej pogody wydarzenie zostanie przeniesione do Pałacu Kultury Zagłębia.)

1 czerwca na placu Wolności ruszy koło widokowe (tzw. „diabelski młyn”)!
Uruchomienie koła planowane jest na 1 czerwca, więc ta niewątpliwa atrakcja będzie świetnym uzupełnieniem kreatywnego miasteczka, które Pałac Kultury Zagłębia z okazji Dnia Dziecka uruchomi w środę na placu.Atrakcja zostanie z nami przez co najmniej dwa tygodnie. Wstęp będzie płatny 20 zł od osoby, dzieci do 1 m wzrostu pod opieką dorosłych będą mogły z koła korzystać za darmo.

2 czerwca

g. 14:30 i 15:30 Park Hallera

Zostań ikoną – warsztaty z MBP
Jerzy Nowosielski – poznaj jednego z najciekawszych malarzy I poł. XX w. Warsztaty plastyczne inspirowane sztuką J. Nowosielskiego zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną adresowane są do dzieci w wieku 9-12 lat. Uczestnicy zajęć będą mieli do dyspozycji przygotowane wydruki z zarysem kompozycji, a ich zadaniem będzie stworzenie unikalnego autoportretu w technice kolażu. Wstęp wolny.

g. 16:00 – 20:00 Przedszkole miejskie nr 14

Sportowo-rekreacyjny piknik dla mieszkańców osiedla Gołonóg
W ramach pikniku odbędzie się szereg bezpłatnych zajęć i zawodów sportowych oraz zajęć z zakresu rękodzielnictwa i twórczości artystycznej dzieci, młodzieży i dorosłych. W programie m.in. zawody biegowe dla najmłodszych, zabawa taneczna prowadzona przez wodzireja, wspólne tworzenie ścieżki sensorycznej, zajęcia sportowe ogólnorozwojowe, warsztaty rekreacyjne i artystyczne. Wstęp wolny.

3 czerwca

g. 11:00 – 12:00, 13:00 – 14:00, 15:00 – 16:00 Hala Widowiskowo-Sportowa Centrum

III Culturalny Festiwal Tańca
Podsumowanie sezonu tanecznego szkoły tańca La Cultura, która skupia w swoich szeregach dzieci od 4. roku życia aż po osoby dorosłe. Podczas Festiwalu zaprezentują się tancerze z kilkunastu miejscowości (Śląska oraz Małopolski). Wstęp: 15 zł.

g. 12:00 – 17:00 Planty im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego

Piknik Integracyjny Rodzinne Planty II
Stowarzyszenie „Razem w Przyszłość” zaprasza do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu „Piknik integracyjny Rodzinne Planty II”. Wydarzenie odbędzie się na terenie Plant im. Harcmistrza Stefana Piotrowskiego, pomiędzy ulicami Poniatowskiego i Mikołaja Kopernika. Na pikniku na mieszkańców czekają liczne atrakcje m.in.: malowanie twarzy, gry sportowe, animacje, zabawy językowe, koło fortuny i wiele więcej!

g. 13:00 Strzemieszyce, ul. Sportowa 1

Letni Festyn „Piłkarska Dąbrowa” organizowany przez KS Unia Dąbrowa Górnicza
Przyjdź, poznaj i dołącz do drużyny KS Unia Dąbrowa Górnicza! Na festynie nie zabraknie grilla, atrakcji dla najmłodszych i dmuchańców! O godzinie 12:00 Akademia Unia zagra ligowy mecz, a festyn rozpocznie się o godz. 13:00. O godzinie 17:00 zapraszamy na mecz Unii Dąbrowa Górnicza. Będzie to 29. kolejka, a przeciwnikiem będzie KOS Victoria Częstochowa.

g. 16:00 – 19:00 Dom Kultury Ząbkowice

Piknik Rodzinny
W ramach pikniku zorganizowane będą rodzinne warsztaty plastyczne, plener artystyczny, animacje, zabawy, spotkania z ciekawymi ludźmi, konkursy oraz występy uczestników poszczególnych zajęć Domu Kultury Ząbkowice. W trakcie pikniku odbędą się otwarte zajęcia plenerowe z jogi, pilatesu, tańca. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w warsztatach sensoplastycznych i skorzystać z dmuchanej zjeżdżalni. Wstęp wolny.

g. 17:00 Sala Teatralna PKZ

Dzień Dobry Pinky Mouse – widowisko muzyczne
Przed Wami jedyna w swoim rodzaju, niepowtarzalna, najpiękniejsza, najcudowniejsza, najmilsza i najbardziej niesamowita… Różowa Mysz! Dlaczego różowa? Bo różowy, jej zdaniem, jest najpiękniejszy. Możecie na nią mówić Pinky Mouse! Widowisko w wykonaniu aktorów Teatru CHOREA z Łodzi to solidna porcja nowych dźwięków, które swoją intensywność zawdzięczają rozbudowanym instrumentarium i elektronicznym brzmieniom. Dobrą zabawę w towarzystwie szalonych myszek, wzbogacają również wystrzałowe kostiumy, bajeczna scenografia oraz niespodziewane zwroty akcji. Atrakcje dodatkowe: malowanie buziek i robienie zdjęć na specjalnej ściance! Impreza biletowana.

4 czerwca

g. 10:00 Park Hallera

13. Bieg Skrzata
Bieg Skrzata adresowany jest do rodzin z dziećmi. Trasa wyścigu będzie liczyła od 200 do 600 m – w zależności od kategorii wiekowej dziecka. Zgłoszenia w Biurze Zawodów będą przyjmowane w dniu imprezy w Parku Hallera. W Biegu Skrzata mogą wziąć udział dzieci do 13. roku życia. Oprócz lekkoatletycznej rywalizacji czekać będzie także mnóstwo innych atrakcji m.in. gry i zabawy językowe, szaleństwo na dmuchańcach, stanowisko z pleceniem kolorowych warkoczyków, malowaniem buziek, wykonywaniem brokatowych tatuaży, prezentacja zawodników sekcji sportowych Miejskiego Ośrodka Sportu. Wstęp wolny.

g. 10:30 Dom Kultury Ząbkowice

Złota Rybka – spektakl w ramach cyklu Niedzielne Poranki Teatralne
Zabawna adaptacja jednej z najpopularniejszych baśni Braci Grimm, autorstwa Marty Guśniowskiej – genialnej, współczesnej pisarki zajmującej się literaturą dla najmłodszych. Kochające się, niezamożne małżeństwo – Rybak i Baba, mieszkając w nadmorskiej miejscowości prowadzą niskiej klasy smażalnię ryb. Rybakowi niczego do szczęścia nie brak, jednak Baba nieustannie czuje finansowy niedosyt. Złowienie „charakternej” Złotej Rybki spełniającej życzenia tylko pozornie rozwiązuje problem. Barwna, bogata scenografia, żywiołowe piosenki, wartka akcja oraz fantastyczna gra aktorska, zapewni dzieciom dużo wrażeń wprowadzając w nadmorski świat w rytmie szant.​ Impreza biletowana.

Dzień Dziecka 2023 w Będzinie: wielki piknik i atrakcje ze służbami mundurowymi

Dzień Dziecka w Będzinie zapowiada się atrakcyjnie. Na najmłodszych czekać będzie w czwartek 1 czerwca wiele atrakcji i niespodzianek. Z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka miasto Będzin wspólnie z partnerami zaprasza najmłodszych mieszkańców wraz z rodzicami na piknik ze służbami mundurowymi. Wiele atrakcji i niespodzianek czekać będzie na Bulwarach Czarnej Przemszy przy Urzędzie Miejskim.

Podczas pikniku, który odbędzie się 1 czerwca (czwartek) od godz. 16.00 do 20.00 nie zabraknie świetnej zabawy, konkursów, a wrażenia pozostaną pewnie na długo w pamięci małych będzinian oraz gości.

Program pikniku:

  • pokaz sprzętu i wyposażenia wojskowego, strażackiego i policyjnego,
  • pokaz pożarniczy,
  • pokaz policji konnej i wyszkolenia psów policyjnych,
  • pokaz musztry,
  • orkiestra policyjna,
  • wata, popcorn oraz dmuchańce,
  • test na Superbohatera - do wykonania zadania specjalne: tor przeszkód, strzelnica, namiot dymny, pierwsza pomoc, przepisy ruchu drogowego.


Dzień Dziecka 2023 w Czeladzi: wielki piknik z atrakcjami

1 czerwca zbliża się wielkimi krokami, dlatego zapraszamy na Czeladzki Dzień Dziecka! Start o godzinie 15 w Parku im. Tadeusza Kościuszki (naprzeciwko Urzędu Miasta Czeladź). W programie m.in.: stoisko z brokatowymi tatuażami, balony do modelowania, bańki mydlane, konkursy plastyczne, wielkoformatowe gry, dmuchańce, ekologiczne quizy, zajęcia judo, słodka niespodzianka.

Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Dzień Dziecka 2023 w Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu, Będzinie i Czeladzi - PROGRAM. Bieg skrzata, dmuchańce, konkursy, koncerty - Dąbrowa Górnicza Nasze Miasto

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto
Dodaj ogłoszenie