Druga liga o krok

(wow)
Zbigniew Syguła. W drugiej linii Przemysław Potrawa.
Po serwisie Bartosza Dzierżanowskiego będzinianie czekają na ripostę rywali. Pod siatką stoją: Grzegorz Kosok, Zbigniew Syguła. W drugiej linii Przemysław Potrawa.
Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarzy będzińskiego Interpromeksu od awansu do II ligi. Podopieczni Franciszka Mroza wygrali bowiem dwa pierwsze, wyjazdowe mecze barażowe z Rafako Racibórz.

Już tylko jedno zwycięstwo dzieli siatkarzy będzińskiego Interpromeksu od awansu do II ligi. Podopieczni Franciszka Mroza wygrali bowiem dwa pierwsze, wyjazdowe mecze barażowe z Rafako Racibórz. Kolejny raz oba zespoły zmierzą się 1 maja na parkiecie hali w Łagiszy i kibice będzińskiej drużyny wierzą, że będzie to ostatni pojedynek.

Inauguracyjny, sobotni pojedynek rozpoczęli od mocnego uderzenia gospodarze, wygrywając gładko pierwszego seta (25:16), a w drugim prowadząc 15:11. Dobra gra pary będzińskich środkowych Bartosza Flaka i wysokiego (205 cm) Grzegorza Kosoka pozwoliła Interpromeksowi wyrównać (22:22), a następnie wygrać całą partię (25:23). W trzecim secie ponownie na parkiecie dominowali siatkarze Rafako, ale następnego zapisali na swoje konto będzinianie, doprowadzając do tie-breaku. W decydującej rozgrywce przy stanie 2:3 na linię zagrywki pomaszerował Bartosz Dzierżanowski i po paru minutach nasz zespół prowadził 9:3. Podopieczni Franciszka Mroza nie oddali już tej przewagi.

Krótszy, choć niewiele mniej emocjonujący był niedzielny rewanż. Przez niemal całą pierwszą partię prowadziło Rafako. Będzinianie wyrównali dopiero tuż przed końcem rozgrywki (23:23). Następnie oba zespoły miały w powietrzu piłki setowe. Ostatnią Interpromex. Drugą partię nasza drużyna dość pewnie wygrała, by w trzeciej ponownie przegrywać (7:12, 12:18). Franciszek Mróz dwukrotnie prosił o czas i dokonał sześciu zmian (połowa powrotnych). Roszady pomogły, jego drużyna wygrała seta 25:22, a całe spotkanie 3:0.

* Rafako Racibórz - Interpromex Będzin 2:3 (25:16, 23:25, 25:18, 19:25, 9:15); 0:3 (26:28, 18:25, 22:25).