Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dodatkowe konsultacje dla absolwentów gimnazjów

(wow)
Psycholog Ewa Przybylska pomaga Michałowi Biłkowi w wyborze przyszłej szkoły i zawodu.
Psycholog Ewa Przybylska pomaga Michałowi Biłkowi w wyborze przyszłej szkoły i zawodu.
Dodatkowe dyżury konsultacyjne dla rodziców i uczniów ostatnich klas gimnazjów, chcących uzyskać poszerzone informacje o zawodach i szkołach średnich uruchamiają od dzisiaj poradnie psychologiczno-pedagogiczne w ...

Dodatkowe dyżury konsultacyjne dla rodziców i uczniów ostatnich klas gimnazjów, chcących uzyskać poszerzone informacje o zawodach i szkołach średnich uruchamiają od dzisiaj poradnie psychologiczno-pedagogiczne w Będzinie, Czeladzi i Siewierzu. Potrwają one do zakończenia naboru do tych szkół.

W będzińskiej poradni (ul. Krasickiego 17) podczas dyżurów we wtorki i czwartki (godz. 16 -18) przyjmowani będą rodzice i uczniowie z Będzina, Wojkowic, Sławkowa i Psar.

Szukający porady zawodowej gimnazjaliści z Czeladzi i Bobrownik powinni zgłaszać się w środy (godz. 16 -18) do poradni w Czeladzi (ul. Szpitalna 85), natomiast młodzież i jej opiekunowie z Siewierza i Mierzęcic we wtorki (godz. 16 -18) do poradni w Siewierzu (przy ul. Żwirki i Wigury 16).
Aby uniknąć tłoku, rodzice proszeni są o wcześniejsze telefoniczne bądź osobiste umówienie się w sekretariacie danej poradni.

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Będzinie już od września organizuje warsztaty "Kim będę". Są one adresowane do uczniów kończących gimnazjum, a celem warsztatów jest aktywizowanie przyszłych absolwentów do samodzielnego podejmowania decyzji zawodowych na podstawie dostarczonych im informacji.

- Przedstawiamy młodzieży wymagania, jakim należy sprostać wybierając określony zawód, a także zapotrzebowanie na specjalistów danej dziedziny na rynku - mówi Jolanta Świeca, psycholog z będzińskiej poradni. - Ważnym akcentem zajęć jest zwrócenie uwagi na mocne strony każdego ucznia, będące pomocne w osiąganiu profesjonalnych celów.

Gimnazjaliści często uczestniczą w spotkaniach organizowanych dla małych grup (4-6 osób) na terenie poradni.

Zajęcia koncentrują się wówczas na poznawaniu przez nich swoich zainteresowań, uzdolnień kierunkowych oraz cech osobowości.

od 7 lat
Wideo

21 kwietnia II tura wyborów. Ciekawe pojedynki

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto