Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czeladź: unikatowy oddział ginekologii. 16 marca znów Biała Sobota FOTO

PAS, mat. prasowe
Szpital w Czeladzi cały czas się zmienia. Nie tylko pojawia się tu nowy sprzęt, ale także trwają remonty. Ich efekt czasem może być zaskakujący, ale z pewnością przypadnie do gustu pacjentom.

- Tutaj każdy dzień w roku ma być Dniem Kobiet. Chcemy zrobić wszystko, aby pacjentki czuły się u nas nie tylko bezpiecznie, ale i komfortowo. Musi to być maksymalnie przyjazne miejsce – zapewnia dr hab. n. med. Krzysztof Nowosielski, który na co dzień kieruje oddziałem ginekologii w szpitalu w Czeladzi.

Motywy kwiatowe, które ozdobiły oddział, to ukoronowanie procesu modernizacji. Projekt powstał w ciągu kilku dni. Specjalistyczny ośrodek zajmujący się przede wszystkim ginekologią onkologiczną, zyskał zupełnie nowe oblicze. Na tym nie koniec. Na oddziale pojawił się też supernowoczesny sprzęt.

- Pozwala na ocenę zmian jajników, szyjki macicy i błony śluzowej trzonu macicy (endometrium) na te, które są, z dużym prawdopodobieństwem, złośliwe i wymagają szybkiej terapii oraz takie, które można obserwować. Do takiej diagnostyki potrzebny jest właśnie bardzo wysokiej klasy aparat ultrasonograficzny - taki medyczny Mercedes. Teraz już go mamy – podkreśla docent Nowosielski.

Urządzenie „zadebiutowało” podczas ostatniej „Białej Soboty”. Udało się wtedy przepadać niemal sto pacjentek pod kątem wczesnego wykrycia raka jajnika. Kolejna „Biała Sobota”, organizowana wspólnie z będzińskimi Amazonkami, już 16 marca 2019 roku. Akcje profilaktyczne odbywają się pod honorowym patronatem starosty będzińskiego.

Specjalistyczny ośrodek ginekologii onkologicznej w czeladzkim szpitalu stawia na operacje laparoskopowe u pacjentek onkologicznych. Wtedy okres rekonwalescencji jest krótszy. Dodatkowo przeprowadzane są badania genetyczne pobranego materiału (guza) i dzięki temu lekarze są w stanie „zaprojektować” terapię dostosowaną do konkretnej pacjentki.

W Polsce każdego roku na raka jajnika zapada około 3600 kobiet, a liczba zachorowań systematycznie rośnie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Co to jest zapalenie gardła i migdałków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto