Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Czeladź: możliwe opóźnienia w odbiorze śmieci

PAS
Polska Press/zdj. ilustracyjne
Jak informują władze miejskie Czeladzi w związku z zagrożeniem epidemicznym możliwe jest wprowadzenie ograniczeń w zakresie odbierania odpadów komunalnych.

Miasto Czeladź zostało poinformowane przez firmę ALBA, która odpowiedzialna jest za odbieranie i zagospodarowanie odpadów komunalnych z terenu miasta, iż w najbliższym czasie może wystąpić sytuacja znacznej absencji pracowników zdolnych realizować odbiór odpadów. Dlatego należy ustanowić hierarchię w kolejności odbierania odpadów.

Priorytetowe będzie odbieranie odpadów zmieszanych i biodegradowalnych z powodu ich niestabilności, zachodzenia procesów gnilnych i związanych z tym zagrożeń i uciążliwości. W razie potrzeby zmniejszona zostanie w pierwszej kolejności częstotliwość odbierania odpadów zbieranych selektywnie (metal, tworzywa sztuczne, szkło, papier).

- Zwracamy się do Państwa z apelem o bardzo rozważne postępowanie z odpadami i ograniczenie ich powstawania. Prosimy o nie wyrzucanie takich odpadów, których nie musicie się Państwo pozbyć jak najszybciej, np. kartonów lub innych opakowań ze sprzętu gospodarstwa domowego, gruzu, odpadów wielkogabarytowych, słoików, butelek, gazet, itp. W przypadku problemów w odbieraniu odpadów rozważane jest zaniechanie odbierania odpadów selektywnych lub odbieranie wszystkich odpadów jednym transportem bez zachowania odrębności dla poszczególnych frakcji wraz ze zmniejszeniem częstotliwości ich odbioru - informują miejscy urzędnicy.

O wszystkich zmianach miasto będzie informować na bieżąco za pośrednictwem strony internetowej www.czeladz.pl oraz portalu Facebook.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sukces Neuralink - pacjent steruje komputerem siłą myśli

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto