Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Chwila nieuwagi i tragedia gotowa

Magdalena Nowacka
Na trasie DK 86 kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu na terenie Kuźnicy Warężyńskiej, a w Będzinie na odcinku ze skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego w kierunku Sosnowca. Sączów, Boguchwałowice, Nowa Wieś i skrzyżowanie z DK 1 - to najbardziej niebezpieczne
Na trasie DK 86 kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu na terenie Kuźnicy Warężyńskiej, a w Będzinie na odcinku ze skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego w kierunku Sosnowca. Sączów, Boguchwałowice, Nowa Wieś i skrzyżowanie z DK 1 - to najbardziej niebezpieczne
Wypadki zdarzają się wszędzie. Nawet tuż przed Komendą Powiatową Policji, gdzie od pewnego czasu znajduje się przystanek autobusowy. Droga jest dwukierunkowa i dość ruchliwa.

Wypadki zdarzają się wszędzie. Nawet tuż przed Komendą Powiatową Policji, gdzie od pewnego czasu znajduje się przystanek autobusowy. Droga jest dwukierunkowa i dość ruchliwa. - Nadjeżdżał autobus, kiedy przez przejście przebiegał pieszy z rowerem. Nie zachował ostrożności i został potrącony. W stanie ciężkim przewieziono go do szpitala - mówi Arkadiusz Miśta, zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego KPP.

- Brak dokumentów utrudnia nam ustalenie jego tożsamości. Potrącony mężczyzna nie miał przy sobie żadnych dokumentów. Był szczupłej budowy ciała, miał ciemne włosy i wąsa. Liczył około 40-45 lat. Ubrany był w ciemne spodnie, koszulę w czarno-białą kratę i w brązową skórkową kurtkę z łatek.
Zdaniem policji główne przyczyny wypadków drogowych wynikają z niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych oraz nieustępowania pierwszeństwa przejazdu lub zajechania drogi.

W ubiegłym roku na drogach powiatu odnotowano 100 wypadków drogowych oraz 1623 kolizje. Zginęło 27 osób, rannych zostało 107. Na terenie powiatu miały miejsce także 44 wypadki z udziałem pieszych, w których 11 osób poniosło śmierć, a 35 odniosło obrażenia.

Do wypadków drogowych najczęściej dochodziło w piątki i środy. Najwięcej wypadków było w lipcu (15).

- W pierwszym półroczu tego roku na razie najwięcej zdarzeń drogowych wydarzyło się w maju, 14, i w marcu, 10. Najmniej, bo tylko dwa, były w lutym. Za pięć miesięcy odnotowaliśmy 40 wypadków drogowych, w których zginęło 5 osób, a rannych zostało 50. Zanotowaliśmy też 840 kolizji - mówi Arkadiusz Miśta.

W powiecie jest kilka miejsc, w których szczególnie należy zachować ostrożność. Na trasie DK 1 to miejscowości Podwarpie, Brudzowice i Siewierz. W 2003 roku podczas wypadków zginęło tam 8 osób, 10 doznało obrażeń ciała, wydarzyły się 303 kolizje. Natomiast w tym roku w rejonie skrzyżowania w Siewierzu były dwa wypadki i 40 kolizji.

- Miejsca zagrożone w samym Będzinie to aleja Kołłątaja oraz ulice Czeladzka. Tam odnotowujemy szczególnie dużo wypadków z udziałem pieszych - podkreśla policjant z będzińskiej "drogówki"

Jak wynika z analiz, na tych terenach zdarza się najwięcej groźnych wypadków. Wciąż jednak najwięcej zależy od samych użytkowników dróg.


Miejsca zagrożeń

Na trasie DK 86 kierowcy powinni ściągnąć nogę z gazu na terenie Kuźnicy Warężyńskiej, a w Będzinie na odcinku ze skrzyżowaniem z ul. Piłsudskiego w kierunku Sosnowca. Sączów, Boguchwałowice, Nowa Wieś i skrzyżowanie z DK 1 - to najbardziej niebezpieczne odcinki na trasie DK 78, a na DK 94 najwięcej wypadków odnotowano w Czeladzi i Sławkowie.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Podejrzana o znęcanie się nad dzieckiem zatrzymana przez policjantów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto