Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Bobrowniki: Elewacje już wkrótce będą jak nowe

(ap)
Mariusz Małota, Michał Kańtoch i Grzegorz Małota podczas remontu elewacji szkoły w Rogoźniku.
Mariusz Małota, Michał Kańtoch i Grzegorz Małota podczas remontu elewacji szkoły w Rogoźniku.
Od września uczniowie w gminie Bobrowniki nie poznają swoich szkół. W czterech budynkach prowadzone są prace ociepleniowe. Już wkrótce roboty zostaną zakończone na terenie szkół w Bobrownikach i Rogoźniku.

Od września uczniowie w gminie Bobrowniki nie poznają swoich szkół. W czterech budynkach prowadzone są prace ociepleniowe. Już wkrótce roboty zostaną zakończone na terenie szkół w Bobrownikach i Rogoźniku. Zaraz po tym, robotnicy przeniosą się do Dobieszowic i Sączowa.

- To pierwszy etap prac, związanych z termomodernizacją budynków szkolnych w naszej gminie. W tym roku wykonane będzie ocieplenie ścian szkoły i położenie nowego tynku - wyjaśnia Mirosław Rabsztyn, zastępca wójta gminy Bobrowniki.

Kolejnym etapem prac będzie wymiana kotłowni węglowych na gazowe. Te prace, będą jednak wykonane dopiero w przyszłym roku.

- Prace prowadzone są etapowo. Już wymieniliśmy wszystkie okna w szkołach. W przyszłym roku będziemy wymieniać kotłownię, żeby zmniejszyć emisję zanieczyszczeń do atmosfery - dodaje zastępca wójta.

Remonty finansowane są częściowo z funduszy gminnych, a częściowo z dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tym roku koszty samej robocizny wyniosły ponad 720 tysięcy złotych. Z WFOŚiGW gmina dostała 216 tysięcy złotych dotacji. Na kolejne prace z WFOŚiGW gmina zaciągnie pożyczkę w wysokości 661 tysięcy.

- Pożyczka może zostać umorzona. Wysokość umorzenia określa zarząd funduszu, biorąc pod uwagę efekt ekologiczny, czyli zmniejszoną emisję zanieczyszczeń do powietrza - mówi Maria Katolik z Urzędu Gminy w Bobrownikach.

od 7 lat
Wideo

Protesty rolników pod Toruniem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto