Błyskawica Preczów: Podział punktów w Łazach

Patryk Drabek
Emil Gimzia (z lewej) strzelił dla Błyskawicy gola z rzutu karnego, ale jego zespół tylko zremisował Patryk Drabek
Mecz w Łazach trzymał w napięciu do samego końca. Ostatecznie Błyskawicy nie udało się wywalczyć wygranej

Piłkarze z Preczowa, by utrzymać pozycję wicelidera sosnowieckiej A-klasy musieli wywalczyć trzy punkty na boisku Łazowianki Łazy. To jednak bardzo trudne zadanie o czym jeszcze w poprzednim sezonie przekonywali się piłkarze Strażaka Mierzęcice czy RKS-u Grodziec, którzy dziś rywalizują już o klasę wyżej.

Pierwszym ostrzeżeniem było groźne uderzenie Michała Gajewicza, który w 5. minucie przymierzył z ostrego kąta. Kwadrans później gospodarze cieszyli się już z prowadzenia. Łukasz Gibowicz zdecydował się na strzał z ponad 30 metrów, a fatalnie w tej sytuacji zachował się Tomasz Buszewski i piłka po jego rękach niespodziewanie wpadła do siatki. Po drugiej stronie boiska precyzji brakowało Piotrowi Wybańskiemu, tymczasem Konrad Szafran mógł podwyższyć na 2:0, lecz uderzył obok słupka. Dwa razy bardzo groźnie uderzał Piotr Pawełek, lecz na wysokości zadania stawał golkiper Łazowianki, Grzegorz Jastrząb. Skapitulował już w doliczonym czasie gry, gdy rzut karny wykorzystał Emil Gimzia. Wcześniej w "16" ręką zagrał Gibowicz i dostał za to "żółtko".

Drugie zobaczył za kilka cierpkich słów pod adresem arbitra i musiał opuścić boisko. Błyskawica długo nie potrafiła wykorzystać gry w przewadze.

Wreszcie, w 64. minucie z rzutu rożnego dośrodkował Pawełek, a efektowną główką popisał się Michał Galant. Podopieczni Jacka Bobrowicza nie utrzymali jednak prowadzenia, bowiem wyrównał Michał Mąka. - Z przebiegu gry ten remis jest jednak sprawiedliwy - ocenił szkoleniowiec Błyskawicy.