Bili "życiówki"

(wow)
Sara Stanek podczas chorzowskiego mityngu przegrała tylko z klubową koleżanką,
Adrianną Kurdziel.
Sara Stanek podczas chorzowskiego mityngu przegrała tylko z klubową koleżanką, Adrianną Kurdziel.
Kilka rekordów życiowych poprawili zawodnicy MOS Będzin podczas zawodów rozgrywanych w Chorzowie i Bielsku-Białej. Prym wiodła czwórka młodzików powołana do kadry Śląska: Magdalena Siekiera, Adrianna Kurdziel, Monika ...

Kilka rekordów życiowych poprawili zawodnicy MOS Będzin podczas zawodów rozgrywanych w Chorzowie i Bielsku-Białej. Prym wiodła czwórka młodzików powołana do kadry Śląska: Magdalena Siekiera, Adrianna Kurdziel, Monika Purgat i Karolina Gałęziowska oraz będąca juniorką młodszą sprinterka Monika Szczęsna, która w biegach na 100 m i 200 m wypełniła minima II klasy sportowej.

Mityng miotaczy
Podczas mityngu w Chorzowie doskonale spisali się miotacze. Magdalena Siekiera w rzucie oszczepem uzyskała wynik 32,50 m poprawiając swój najlepszy wynik w karierze o prawie dwa i pół metra. Poprzedni rekordowy rzut (30,15 m) dał podopiecznej Stanisława Januszewskiego tytuł mistrzyni Śląska młodziczek, a ten może jej zapewnić miejsce w finale Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego, który odbędzie się w Świeciu. Minimum wymagane od drugiej reprezentantki makroregionu to 31 m. W ubiegłym sezonie posłanie przez młodziczkę oszczepu na odległość 32,50 m byłoby 12 rezultatem w Polsce.

Aż o cztery i pół metra swój rekord życiowy na chorzowskim stadionie poprawił Piotr Szałański. Z wynikiem 44,77 m wygrał on konkurs w swojej kategorii wiekowej. Podwójne zwycięstwo mogły natomiast świętować będzińskie dyskobolki. Pierwsze miejsce zajęła Adrianna Kurdziel, uzyskując rezultat 26,46 m, lepszy o metr od dotychczasowej "życiówki". Druga była 14-letnia Sara Stanek (24,60 m).

W biegu na 800 m doskonale spisała się juniorka MOS Będzin Agnieszka Małysza, z wynikiem 2:26,78 min., bijąc o dwie i pół sekundy własny rekord życiowy. Za jej plecami finiszowała młodziczka Karolina Gałęziowska (2:31,50 min.). Podopieczna Stanisława Januszewskiego już niedługo może trafić do krajowej czołówki. W środku juniorskiej stawki zakończył bieg na 800 m młodzik Bartosz Kocot, uzyskując dobry czas 2:15,20 min.

Liga sprinterek
Podczas rozgrywanych na stadionie bielskiego Sprintu eliminacji ligi juniorów, lekkoatleci MOS Będzin startowali tylko indywidualnie (mający tylko jednego trenera klub nie jest w stanie wystawić 15-osobowej drużyny). Bohaterką naszej ekipy była Monika Szczęsna, która z czasem 12,57 sek. finiszowała na trzeciej pozycji w biegu na 100 m oraz z wynikiem 25,98 sek. pewnie wygrała bieg na 200 m, wyprzedzając m.in. brązową medalistkę tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży! Rezultaty uzyskane na obu dystansach zapewniły będzińskiej sprinterce zdobycie II klasy sportowej.

Doskonałą dyspozycję potwierdziła Monika Szczęsna w sztafecie sprinterskiej 4x100 m. Biegnąc na drugiej zmianie nadrobiła ona ok. 20 m do rywalek (!), wyprowadzając drużynę na prowadzenie. Mająca w swoim składzie dwie juniorki (Monika Szczęsna i Patrycja Kołacz) oraz dwie młodziczki (zaczynająca bieg Agnieszka Dulska oraz biegnąca na ostatnie zmianie Monika Purgat) będzińska sztafeta wygrała - z czasem 50,49 sek. i sporą przewagą nad rywalkami - drugą serię biegów. W klasyfikacji końcowej podopieczne Stanisława Januszewskiego zajęły czwarte miejsce, wyprzedzając m.in. sprinterki dąbrowskiego MMKS.

Indywidualnie w biegu na 100 m dobrze zaprezentowała się 14-letnia Monika Purgat. Na finiszu uzyskała ona czas 13,31 sek.