Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Biblioteka po lekcjach

Łukasz Podlejski
Rodzi się nowa tradycja - zamiast w domu, lekcje można odrobić w bibliotece.
Rodzi się nowa tradycja - zamiast w domu, lekcje można odrobić w bibliotece.
Będzin Czy biblioteka jest tylko miejscem, w którym można wypożyczyć książki i czasopisma? W przypadku będzińskiej książnicy jest inaczej. Tutaj od lat odbywają się zajęcia i konkursy dla dzieci i młodzieży.

Będzin Czy biblioteka jest tylko miejscem, w którym można wypożyczyć książki i czasopisma? W przypadku będzińskiej książnicy jest inaczej. Tutaj od lat odbywają się zajęcia i konkursy dla dzieci i młodzieży. Młodzi ludzie przewijają się przez bibliotekę niemal codziennie. Bywa, że spędzają tu całe popołudnia.

Hanna Ziencik i Przemek Stolarz chodzą do będzińskiego Gimnazjum nr 1. Zastaliśmy ich w dziale dziecięcym biblioteki. Właśnie przygotowują referaty na zajęcia. Potem przejrzą księgozbiór i wybiorą coś dla siebie. Hania uwielbia książki przygodowe, a jej kolega preferuje przede wszystkim fantastykę.

- Przychodzimy tu nawet kilka razy w tygodniu - mówi dziewczyna. - Najczęściej piszemy referaty z chemii, fizyki i geografii. W bibliotece znajdujemy książki, które trudno dostać. Sami też dużo wypożyczamy.

- Lepiej posiedzieć w bibliotece, niż targać opasłe tomy do domu. Tu panuje naprawdę świetna atmosfera. Aż nie chce się iść do domu - dodaje jej kolega.

Marzena Koćma z działu dziecięcego potwierdza, że najmłodsi chętnie spędzają czas w bibliotece. Magnesem jest bogaty księgozbiór, a także częste konkursy. W przyszłym roku w bibliotece odbędzie się "Noc z Andersenem", impreza, którą uczestnicy pożegnają dopiero o wschodzie słońca. Wcześniej będą jeszcze konkursy plastyczne i tradycyjne turnieje jednego wiersza.

- Na co dzień sporo dzieci odrabia u nas lekcje. Uczą się i uczniowie podstawówek i gimnazjaliści, a także starsza młodzież. Licealiści poszukują rozwinięcia tematów maturalnych, bo to ostatni rok, kiedy obowiązuje egzamin dojrzałości według starych zasad. Najczęściej poszukiwane są informacje z historii, biologii, astronomii i ekologii. Przesiadują u nas i dziewczęta i chłopcy - mówi pracownica biblioteki.

od 12 lat
Wideo

Zabrze Wystawa Beksinski rzezba

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto