Bez zwycięstw

(wow)

Dziesięć porażek, to dorobek młodych koszykarzy MOSiR Czeladź w lidze juniorów. Nasza drużyna nie odniosła jeszcze ani jednego zwycięstwa i traci średnio grubo ponad sto punktów (dokładnie 113). Rzecz jasna czeladzianie zajmują ostatnią lokatę w tabeli.

Niewielkie są szanse, że koszykarze MOSiR Czeladź opuszczą to miejsce. Dwukrotnie przegrali już bowiem z wyprzedzającym ich dąbrowskim MMKS. Na początek rozgrywek ulegli derbowym rywalom na wyjeździe 69:83 (17:22, 14:29, 16:10, 22:22). W rewanżu przed własną publicznością ulegli 84:101 (18:20, 20:26, 21:28, 25:22). Dąbrowianie dotychczas wygrywali tylko z naszym zespołem.

Ostatnio czeladzcy juniorzy zostali rozgromieni w Rudzie Śląskiej przez miejscową Pogoń 53:137 (16:30, 14:25, 16:40, 7:42). Druga połowa tego spotkania przypominała nieco kopanie leżącego. Klęską czeladzian zakończył się także pierwszy pojedynek MOSiR Czeladź z Pogonią (65:146). Najwyższą porażkę czeladzcy juniorzy ponieśli w wyjazdowym meczu z liderem, MOSM Bytom 158:60 (35:14, 47:15, 44:17, 32:14). Najbliżsi zwycięstwa byli natomiast, również na wyjeździe, grając z UKS SP 27 Katowice. Przegrali zaledwie 78:81 (14:25, 13:16, 22:18, 29:22). W końcówce czwartej kwarty niewiele dzieliło nasz zespół od dogrywki.