Będzinscy siatkarze pokonali przyjezdnych z Radlina 3:1

Magdalena Nowacka
Siatkarze MKS MOS (jasne koszulki) nie mogli narzekać na brak szczęścia. Górnik Radlin nie dał im rady.
Siatkarze MKS MOS w sobotę odnotowali kolejne, szóste zwycięstwo z rzędu. Tym razem w łagiskiej hali sportowej goszczono drużynę KS Górnik Radlin, która pokonali będzinianie 3:1.

Będzińska drużyna wystąpiła w składzie: Damian Miller, Damian Zborowski, Grzegorz Nowak, Bartosz Dzierżanowski, Emil Siewiorek, Dariusz Syguła, Michał Potera oraz Adam Łapuszyński, Mateusz Leszczawski, Mateusz Mędrzyk, Jonasz Biegun, Jacek Pić.

W czternastej kolejce II ligi drużyna nie mogła narzekać na brak szczęścia. Górnik Radlin nie dał im rady.

- Pierwszy set wygraliśmy 25 do 22. Świetnie pokazali się Dzierżanowski i Syguła. Kolejny set znów wygrany 25 do 17 - mówi Albert Semeniuk, trener MKS MOS.

- Mimo iż generalnie wiedzieliśmy, że jesteśmy lepszą drużyną, ostrzegałem w przerwach chłopaków, żeby nie wrzucali za bardzo na luz i mocniej koncentrowali się na grze - dodaje Semeniuk.

Trzeci set, kiedy nastąpiła zmiana zawodników w drużynie będzińskiej okazał się pechowy. Drużynie Górnika Radlin udało się wygrać 19 do 25.

W czwartym secie wróciliśmy do poprzedniego składu i wygraliśmy 25 do 21 - dodaje trener.

Być może wynik byłby jeszcze lepszy, ale trenerowi zależało, aby na boisku pojawiła się cała dwunastka. Obie drużyny natomiast nie uniknęły błędów przede wszystkim w ataku oraz w polu zagrywki.

W zespole Górnika Radlin nastąpiła zmiana na stanowisku trenera. Marka Przybysza zastąpił Dariusz Taterka. Mimo że mecz nie był szczególnie spektakularny to dobrze pokazali się Michał Potera oraz Bartosz Dzierżanowski. Pierwszy świetnie przyjmował piłki przyjęciu i obronił wiele trudnych zagrań. Dzierżanowski natomiast był bardzo skuteczny w grze blokiem oraz w ataku. Za tydzień MKS MOS Będzin rozegra kolejne spotkanie w Warszawie z MOS - Wola.