Będzińscy mistrzowie Opolszczyzny

(wow)
Doskonale spisali się zawodnicy będzińskiej sekcji TKKF "Orion" podczas rozegranych w Opolu otwartych mistrzostw Opolszczyzny w taekwon-do. Dwa złote "krążki" wywalczyła seniorka Katarzyna Banasik.

Doskonale spisali się zawodnicy będzińskiej sekcji TKKF "Orion" podczas rozegranych w Opolu otwartych mistrzostw Opolszczyzny w taekwon-do. Dwa złote "krążki" wywalczyła seniorka Katarzyna Banasik. Pierwszy raz na najwyższym stopniu podium stanęła ona w kategorii 165 cm w formule przerywanej walki; swój sukces powtórzyła w formule ciągłej walki w kategorii 64 kg.

Złoty i srebrny medal zdobył licealista Witold Ragan. Został on mistrzem Opolszczyzny w formule ciągłej walki w kategorii 54 kg juniorów; drugą lokatą musiał się zadowolić w juniorskiej kategorii 175 cm w formule przerywanej walki.
Ze złotym medalem wrócił z Opola także Łukasz Sierleja, który okazał się niepokonany wśród juniorów startujących w kategorii 165 cm w formule przerywanej walki.

Łukasz Kliszcz i Kamil Spyrka zdobyli srebrne medale i tytuły wicemistrzów Opolszczyzny. Kamil Spyrka walczył w kategorii 48 kg kadetów w formule ciągłej walki i dopiero w finale znalazł pogromcę. Łukasz Kliszcz powtórzył jego sukces w kategorii 54 kg kadetów, również w formule ciągłej walki. Dla obydwu były to pierwsze medale.

Wśród będzińskich seniorów najlepiej zaprezentował się Damian Wysocki, zdobywając brązowy medal w kategorii 66 kg w formule ciągłej walki. Prawdziwym pechowcem okazał się Tobiasz Ruciński, który dwa razy zajmował czwarte miejsce w swojej kategorii, przegrywając walki niewielką liczbą punktów. Zasłużył jednak na wyróżnienie za ogromną wolę walki.
Będzińską część drużyny TKKF "Orient" uzupełniała dwójka debiutantów: Daniel Parafiniuk i Marcin Liana. Ten ostatni od niedawna trenuje w nowopowstałej sekcji "Orientu" w Czeladzi. W Opolu pokazał się z dobrej strony.

Na starcie otwartych mistrzostw Opolszczyzny stanęło łącznie 190 zawodników z 10 klubów zrzeszonych w Polskiej Unii Taekwon-do. TKKF "Orient" reprezentował 28-osobowa ekipa. Podopieczni Zbigniewa Pawlaka wywalczyli ogółem 23 medale, w tym 10 złotych. Ponad jedna trzecia tego ,łupu" była zasługą naszych zawodników, którzy osiem razy stawali na podium.