Będzinianie nie dali się pokonać

(mim, mawa)
Młodzi siatkarze MKS MOS Będzin zostali mistrzami Polski juniorów. W finale pokonali obrońcę tytułu, Metro Warszawa. Będzinianie do Bełchatowa jechali jako jedni z faworytów.

Młodzi siatkarze MKS MOS Będzin zostali mistrzami Polski juniorów. W finale pokonali obrońcę tytułu, Metro Warszawa.
Będzinianie do Bełchatowa jechali jako jedni z faworytów. Trener, Franciszek Mróz zapowiadał, że interesuje go medal. Nie precyzował jednak, o jaki chodzi. Zadowolony byłby także z brązu.

Tymczasem od początku turnieju nasza drużyna spisywała się znakomicie. W rozgrywkach grupowych nie straciła nawet seta. Będzinianie imponowali grą w ataku, zgraniem i przygotowaniem fizycznym. Bez problemów rozprawili się kolejno z Delic Pol Częstochowa, MMKS Kędzierzyn-Koźle i gospodarzem mistrzostw Skrą Bełchatów. Z pierwszego miejsca awansowali do decydującej fazy zawodów.

W półfinale na ich drodze stanęła drużyna Metro Warszawa. Spotkanie, mimo że zakończyło się wygraną MKS MOS 3:0, było niezwykle dramatyczne. Siatkarze ze stolicy, zwłaszcza w drugim i trzecim secie, walczyli niezwykle ofiarnie. Nie było dla nich straconych piłek. To było jednak zbyt mało na podopiecznych trenera Franciszka Mroza. Siatkarze MKS MOS prezentowali się jeszcze lepiej. Klasę zaprezentowali zwłaszcza w trzeciej odsłonie. Długo wysoko przegrywali. Nie załamali się jednak i walczyli . Mozolnie odrabiali straty. Doprowadzili do dramatycznej końcówki. Po kilku piłkach meczowych wreszcie im się udało zdobyć brakujący punkt. Wygrali 30:28. Wcześniejszy set zakończył się wygraną 29:27.

W naszej drużynie prym wiedli: Dariusz Syguła, Bartosz Dzierżanowski i Grzegorz Kosok.

Finał również dostarczył ogromnych emocji.

W pierwszych dwóch setach finałowego spotkania z MOS Wola — Warszawa zwyciężyli rewelacyjni gracze MKS MOS Będzin. W trzecim secie do głosu dopuścili obrońców tytułu. Jednak czwarty set nie pozostawił wątpliwości, która z drużyn zasługuje na miano Mistrza Polski. MOS Będzin wygrał 3:1.