Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Będzin: Puchar Polski na szczeblu Zagłębia dla Sarmacji [ZDJĘCIA]

TOS
Sarmacja Będzin pokonała dziś Szczakowiankę Jaworzno 5:0 i zdobyła Puchar Polski na szczeblu Podokręgu Sosnowiec. Podopieczni trenera Piotra Pierścionka będą teraz reprezentować Zagłębie w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim.

Będzinianie już do przerwy prowadzili 2:0 po dwóch bramkach Bartosza Barchana. Po zmianie stron najpierw karnego wykorzystał kapitan Sarmacji Wojciech Nowak, a w końcówce spotkania bramkarza Szczakowianki pokonali jeszcze głową Michał Dyrda i efektowną przewrotką Kamil Korepta.

"Szczaksa" kończyła mecz w dziewiątkę. Najpierw po dwóch żółtych kartkach boisko opuścił Krzysztof Szeja, potem czerwony kartonik zobaczył także Przemysław Fraś.

W 87. minucie w nietypowej sytuacji żółty kartonik zobaczył zawodnik Sarmacji Bartłomiej Bińkowski. Podniósł on żółty kartonik, który wcześniej wypadł z kieszeni sędziego głównego i oddając mu go wykonał gest ukarania arbitra "żółtkiem". Prowadzący zawody Michał Zając nie uznał jednak zachowania Binkowskiego za żart i ukarał go żółtą kartką w protokole opisaną jako "niesportowe zachowanie".