Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będzin: przemiana bulwarów nad Czarną Przemszą trwa. Co już widać? [ZDJĘCIA]

Piotr Sobierajski
Piotr Sobierajski
Trwają prace przy przebudowie bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie
Trwają prace przy przebudowie bulwarów Czarnej Przemszy w Będzinie PAS
W Będzinie trwa drugi etap rewitalizacji będzińskich bulwarów nad Czarną Przemszą. Widać już efekty prac, częściowo gotowa jest zatoka teatralna oraz betonowa widownia. Odmulone i wyczyszczone zostało dno rzeki.

Ten etap przedsięwzięcia obejmuje budowę wspomnianej zatoki teatralnej po prawej stronie Czarnej Przemszy oraz budowę dwóch widowni plenerowych na lewobrzeżnej skarpie. Ponadto powstanie przystań wodna z pomostem pływającym, kładki piesze oraz parking z toaletą.

- Niewątpliwą atrakcją, która doda uroku temu miejscu, będzie kaskada wodna zlokalizowana przy jednej z kładek. Zakres robót obejmuje również czyszczenie i odmulanie rzeki na odcinku od ul. Czeladzkiej do ul. Piłsudskiego. Inwestycja zakończy się pracami związanymi z nasadzeniami zieleni wysokiej i niskiej oraz montażem elementów małej architektury – informuje Kinga Wesołowska-Bodzek, rzeczniczka prasowa Urzędu Miejskiego w Będzinie.
Wykonawcą prac jest firma AGC Bytom Sp. z o. o.. Wartość umowy opiewa na kwotę 2 mln 189 tys. 129,05 zł brutto. Zakończenie prac planowane jest w tym roku.

- Zmienia się to nasze miasto, więc coraz bardziej przyjemnie się tędy spaceruje. Wcześniej nie było nic, tylko zarośnięte trawą brzegi rzeki i koślawy chodnik. Teraz powoli pojawiają się kolejne nowe elementy i atrakcje. Mam nadzieję, że będą odpowiednio wykorzystane. Pewnie wszystko to ładnie będzie wyglądało dopiero wiosną, ale cóż. Trzeba poczekać – przyznaje Krystyna Zalejska.

Wcześniej zakończył się pierwszy etap przebudowy bulwarów Czarnej Przemszy. Prace trwały tam od 20 września 2018 roku, a zakończyły się pod koniec tego roku. Uporządkowany został teren na lewym brzegu rzeki. To obszar blisko 400 metrów kwadratowych. Teraz nowymi schodami można zejść bezpośrednio nad wodę. Pojawiły się również betonowe siedziska. Wykonana została też podbudowa i przyłącza pod punkty gastronomiczne, które powstały w obrębie forum miejskiego. Są również także stoły i ławki do biesiadowania oraz stojaki na rowery. Całość uzupełniają drewniane pergole.

Dla dzieci zaprojektowano dwie trampoliny ziemne, urządzenie do wspinania po linach typu „pająk oraz drewniany domek ze zjeżdżalnią. Osoby spędzające czas aktywnie, będą mogły skorzystać z urządzeń do ćwiczeń siłowych.

Koncepcja ta łączy się z budową hali sportowej, która ma powstać na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Na terenie, gdzie kiedyś mieścił się miejski basen. Przestrzeń ta ma tworzyć wspólną całość. Budowa Będzin Areny będzie kosztować ostatecznie ponad 33 mln zł, a prace trwają od kilku miesięcy. Widać coraz wyższą konstrukcję nowego obiektu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto