Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będzie politechnika!

Magdalena Nowacka
Emil Bystrowski, członek Zarządu Powiatu, dziekan Janusz Szopa oraz starosta Bożena 
Respondek oglądali wczoraj przygotowane już lokum dla będzińskiej filii.
Emil Bystrowski, członek Zarządu Powiatu, dziekan Janusz Szopa oraz starosta Bożena Respondek oglądali wczoraj przygotowane już lokum dla będzińskiej filii.
W czwartek, 2 października, o godzinie 11, w auli wydziałowej Politechniki Częstochowskiej przy ul. Armii Krajowej odbędzie się inauguracja roku akademickiego.

W czwartek, 2 października, o godzinie 11, w auli wydziałowej Politechniki Częstochowskiej przy ul. Armii Krajowej odbędzie się inauguracja roku akademickiego. Po inauguracji zaplanowano spotkanie dla studentów, którzy złożyli papiery do będzińskiego wydziału zamiejscowego ośrodka dydaktycznego częstochowskiej Politechniki.

Jednak ruszą

13 października rozpoczną się zajęcia w Będzinie na terenie budynku po Zasadniczej Szkole Zawodowej Specjalnej. Kilka dni później, 18 października, najprawdopodobniej w sali Starostwa Powiatowego odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego tylko dla studentów ośrodka będzińskiego, połączona z wręczeniem indeksów.

Decyzja jest, ale jaka?

Dzwoniąc na uczelnię częstochowską, trudno było dowiedzieć się czegoś konkretnego.

- Dopiero co dotarła do mnie uchwała Państwowej Komisji Akredytacyjnej ze zgodą na utworzenie zamiejscowego ośrodka dydaktycznego, w którym będą odbywać się zajęcia na kierunku zarządzanie i marketing. Wiem tylko tyle i nic więcej. Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, kiedy uczelnia ruszy w Będzinie - mówiła Danuta Kulesza, rzecznik politechniki.

Dziekan przyjechał

Wczoraj zwiedzić obiekt przeznaczony na wydział uczelni przyjechali przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej z dziekanem profesorem Januszem Szopą oraz przedstawiciele starostwa.

- Przede wszystkim chcę zdementować plotki. Ośrodek politechniki w Będzinie będzie istniał. Mamy zgodę na uruchomienie kierunku zarządzanie i marketing. Zaczynamy już w październiku. Jesteśmy zadowoleni ze współpracy z władzami powiatu, które bardzo zaangażowały się w otwarcie uczelni - mówił dziekan Szopa.

Może się więc na pewno cieszyć 16 studentów, których podania zostały przyjęte na kierunek zarządzanie i marketing wydziału zamiejscowego w Będzinie.

Pozostanie jednak problem tych, którzy złożyli podania na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcyjna. Państwowa Komisja Akredytacyjna na razie nie wyraziła zgody, aby istniał on w Będzinie.


Janusz Szopa, dziekan Wydziału Zarządzania Politechniki Częstochowskiej

Oczywiście będziemy się odwoływać i mamy nadzieję, że drugi kierunek ruszy od następnego semestru. Studenci, którzy złożyli dokumenty na kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji do Będzina, mogą rozpocząć naukę w Częstochowie. Mogą też przenieść się na kierunek zarządzanie i marketing, zwłaszcza że plan nauczania na obu kierunkach, przynajmniej na pierwszym roku jest podobny. Nie chcemy robić nikomu trudności i na pewno nie będzie problemów z przeniesieniem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Jakich benefitów oczekują polscy pracownicy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto