Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Będzie można wypocząć także w mieście

(mano, wow)
Dla wszystkich tych, którzy lipiec spędzają w mieście, placówki kulturalne i sportowe przygotowały sporo atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu. Zacznie się teatralnie... Dziś o godz.

Dla wszystkich tych, którzy lipiec spędzają w mieście, placówki kulturalne i sportowe przygotowały sporo atrakcyjnych propozycji spędzenia czasu.


Zacznie się teatralnie...

Dziś o godz. 18 można wybrać się do filii Miejskiej i Powiatowej Biblioteki przy ulicy Słowackiego 2 w Grodźcu, gdzie odbędą się spotkania teatralne, w ramach których zaprezentowany zostanie spektakl „Dziady”. W filii biblioteki w Łagiszy o godz. 12 zaplanowano zajęcia plastyczne pod hasłem „W poszukiwaniu lata”.

W niedzielę od godziny 9 w okolicach Góry Zamkowej będzie można zajrzeć na drugą Będzińską Giełdę Staroci.
W tym samym czasie chętni będą podziwiać także drugą Galerię na Murach. Znani zagłębiowscy artyści zaprezentują swoje prace na murach u podnóża kościoła Świętej Trójcy.

W poniedziałek nastąpi uroczysta inauguracja wakacji w głównej siedzibie biblioteki. Natomiast filia MBP w dzielnicy Ksawera przygotowała propozycje dla dzieci na kilka dni. Przez cały tydzień od godz. 11 do 14 pod hasłem „Tydzień małego majsterkowicza” będą zajęcia plastyczne.
W tym samym dniu w bibliotece w Łagiszy o godz. 12 także będzie można wziąć udział w zajęciach plastycznych, pod hasłem „Letnie kwiaty pachną najpiękniej”.

Natomiast w Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie w ramach Wakacyjnego Klubu Podróżnika pod hasłem „Szkoła Przetrwania — jak samotnie przeżyć w dżungli” — przygotowanie do wyjazdu na Jurę Krakowsko–Częstochowską (wyjazd z podróżnikiem, archeologiem i grotołazem — Grzegorzem Kuśpielem zaplanowano na 12.07)


Artystycznie i z historią

W środę w godz. 15—20 na placu dworcowym Stowarzyszenie Artystyczne im. Jana Dormana zaprasza na „Rodzinny plener malarski”.

Także w środę o godz. 10 w Pałacu Mieroszewskich będzie można poznawać tajemnice starych dokumentów. Spotkanie z historią i archeologią, połączone ze zwiedzaniem wykopalisk na Górze Zamkowej, poprowadzą pracownicy Muzeum Zagłębia. O godz. 12 chętni będą słuchać baśni w bibliotece w Łagiszy.
W czwartek w centrali będzińskiej biblioteki od godz. 11 do 14 odbędą się zajęcia integracyjne dla dzieci „Była sobie bajka”. W filii na Podłosiu o godz. 12 rozpocznie się turniej gier planszowych.


Wakacyjne wypady

Miejski Ośrodek Kultury w Sławkowie z MOPS oraz Radą ds. Rodziny organizują letnie wycieczki dla dzieci spędzających wakacje w mieście.

W wypadach na kąpieliska i baseny mogą brać udział dzieci w wieku od 7 do 13 lat, czyli te, które w minionym roku szkolnym chodziły do podstawówki. Uczestnicy pokrywają koszt wstępu na basen, przejazd całej grupy finansuje sławkowski samorząd.

Dzisiaj mija termin zgłaszania się chętnych na wyjazd do jurajskich Siamoszyc, najdroższy (10 zł) ze wszystkich organizowanych w czasie wakacji. Wycieczkę zaplanowano na najbliższą środę (7 lipca).

Po raz drugi mali sławkowianie pojadą do położonych między Zawierciem i Kroczycami Siamoszyc na początku sierpnia. Trzy wyjazdy, zawsze w piątki, w dwutygodniowych odstępach (16 i 30 lipca oraz 13 sierpnia) zaplanowano na basen do Bukowna (tylko 3 zł), a raz dzieci pojadą do Sierszy (21 lipca; 5 zł). Zapisy i wpłaty przyjmowane są w Starym Młynie, siedzibie MOK (ul. Młyńska 14) w godz. 7-15.


Lato w bibliotece

Zajęciami plastycznymi „Wakacje moich marzeń” rozpoczął się cykl letnich atrakcji dla najmłodszych czytelników w filii siewierskiej biblioteki w Wojkowicach Kościelnych. Dziś maluchy o godz. 11 czeka głośne czytanie nie tylko wakacyjnych przygód Mikołajka.

Podczas kolejnych dni zaplanowano m.in. pisanie opowiadania „Moja wakacyjna przygoda”, projekcję filmu „Mali agenci”, konkurs dla potteromaniaków o puzzle Harry’ego Pottera oraz dla łasuchów przygotowywanie kulinarnych fantazji owocowych.
Codziennie w wojkowickiej bibliotece będzie można również grać w warcaby i inne gry planszowe, brać udział w zabawach literackich oraz słuchać głośno czytanych bajek. Na najaktywniejszych czekają nagrody.

od 12 lat
Wideo

Płomień Solidarności z Ukrainą

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto