Barażowa szansa

(wow)
Atak Przemysława Potrawy (z prawej) minął blok rywali. Akcję obserwują Zbigniew
 Syguła, Marcin Czapla, Dariusz Syguła i Grzegorz Kosok.
Atak Przemysława Potrawy (z prawej) minął blok rywali. Akcję obserwują Zbigniew Syguła, Marcin Czapla, Dariusz Syguła i Grzegorz Kosok.
Będziński Interpromex nie zdołał wywalczyć miejsca na siatkarskim "drugim froncie" podczas rozegranego w Trzciance (30 km od Piły) turnieju finałowego III ligi.

Będziński Interpromex nie zdołał wywalczyć miejsca na siatkarskim "drugim froncie" podczas rozegranego w Trzciance (30 km od Piły) turnieju finałowego III ligi. Podopieczni Franciszka Mroza nie stracili jednak całkowicie szansy na awans. Czekają ich jeszcze barażowe pojedynki z Rafako Racibórz, przedostatnim zespołem II ligi.

Pełne trybuny

Pierwszym rywalem będzinian byli gospodarze, drużyna MDK Trzcianka. Spotkanie rozgrywane w niedawno oddanej do użytku hali, obserwował nadkomplet publiczności (prawie pół tysiąca). Będąca najmłodszym (i najniższym) zespołem wśród II-ligowych pretendentów ekipa Interpromeksu rozpoczęła mecz słabo, przegrywając gładko dwa pierwsze sety. W zespole z Trzcianki doskonale spisywał się Krzysztof Galant, były I-ligowiec z Piły.

W trzecim secie, dzięki skutecznej grze Przemysława Potrawy na skrzydle oraz pary środkowych: Bartosza Dzierżanowskiego i Bartosza Flaka będzinianie uzyskali kilkupunktową przewagę (18:15). Gospodarze zdołali jednak doprowadzić do remisu (20:20, 23:23). Atak Przemysława Potrawy z drugiej linii oraz efektowny blok przedłużyły szanse Interpromeksu na korzystny rezultat.

Serwisy Bartosza Dzierżanowskiego, który na przemian uderzał z wyskoku lub posyłał szybującą piłkę tuż za siatkę, były zmorą gospodarzy w kolejnej partii. Dobrze spisywał się również libero Kamil Krawczyk. Podopieczni Franciszka Mroza szybko objęli prowadzenie, którego już nie oddali.
Tie-break początkowo należał do zespołu z Trzcianki (5:6). Po serii serwisów Bartosza Dzierżanowskiego, na prowadzenie wyszli jednak będzinianie (10:6). Parę minut później Przemysław Potrawa zakończył mecz. Gospodarze, których w trzecim secie dwie piłki dzieliły od zwycięstwa, musieli przełknąć gorycz porażki.

* MDK Trzcianka - Interpromex Będzin 2:3 (25:18, 25:19, 23:25, 15:25, 10:15).

Błękitni pany!

Niewiele ponad godzinę trwał sobotni mecz Interpromeksu z Błękitnymi Ropczyce, mistrzami małopolskiej III ligi, którzy w mijającym sezonie wygrali wszystkie (30!) spotkania. Podopieczni Franciszka Mroza tym razem rozpoczęli nieźle i byli bliscy sprawienia niespodzianki w pierwszym secie. Przy stanie 22:23 kontrowersyjna decyzja arbitrów przechyliła jednak szalę zwycięstwa na stronę rywali.

Równie zacięta była ostatnia partia, podczas której będziński szkoleniowiec posłał na parkiet sporo rezerwowych. Skutecznymi atakami nad blokiem rywali i efektownymi "czapami" popisywał się wysoki (203 cm) Grzegorz Kosok.
Ostatecznie jednak Błękitni wygrali seta do 23.

* Błękitni Ropczyce - Interpromex Będzin 3:0 (25:22, 25:15, 25:23).

Walka o baraż

Aby marzyć o drugim miejscu w turnieju Interpromex w swoim ostatnim meczu musiał pokonać MKS Dobre Miasto oraz liczyć na porażkę gospodarzy z Błękitnymi.

Podopieczni Franciszka Mroza rozpoczęli fantastycznie, gromiąc w pierwszym secie rywali 25:12. Później było jednak znacznie gorzej. Wprawdzie drugą partię nasza drużyna zdołała jeszcze wygrać na przewagi, to następną gładko przegrała. W czwartym secie gracze Interpromeksu mieli dwie piłki meczowe. Grzegorz Kosok zaserwował jednak poza boisko, a atak Zbigniewa Syguły zablokowali siatkarze z Dobrego Miasta. Ostatecznie mistrzowie warmińsko-mazurskiej III ligi wygrali rozgrywkę 27:25.

Tie-break rozpoczął się od trzech skutecznych serwisów Dariusza Syguły. W połowie seta Interpromex prowadził 8:3, a chwilę później 12:4 i było praktycznie po meczu. Po zwycięstwie Błękitnych (3:0) z gospodarzami będzinianie mogli zacząć przygotowania do barażowej rywalizacji z Rafako.

* MKS Dobre Miasto - Interpromex Będzin 2:3 (12:25, 24:26, 25:16, 27:25, 6:15).

Interpromex: D. Syguła, Potrawa, Flak, Ryłko, Z. Syguła, Dzierżanowski - Krawczyk (libero), Kosok, Cała, Chałat, Otto, Czapla.