Awansowały do finału mistrzostw Polski

(wow)
Mistrzostwa w minisiatkówce są elementem przygotowań siatkarek Ksawery Będzin do startu w lidze młodziczek.
Doskonale spisały się siatkarki MUKS Ksawera Będzin podczas sobotniego finału mistrzostw Śląska w minisiatkówce. W młodszej (rocznik '91) grupie wiekowej będzińska drużyna (grano trójkami) w składzie Edyta Waloch, ...

Doskonale spisały się siatkarki MUKS Ksawera Będzin podczas sobotniego finału mistrzostw Śląska w minisiatkówce. W młodszej (rocznik '91) grupie wiekowej będzińska drużyna (grano trójkami) w składzie Edyta Waloch, Izabela Soja i Klaudia Wieczorek, wygrała wszystkie jednosetowe pojedynki stając na najwyższym stopniu podium.

Podopieczne Jacka Ostrowskiego w grupie eliminacyjnej pokonały 25:17 MOSM Tychy oraz 25:8 Płomień II Sosnowiec. W półfinale będzinianki ograły 25:16 pierwszą drużynę sosnowieckiego Płomienia, a w finale 25:14 reprezentantki MCKiS Jaworzno.

Siatkarki będzińskiej Ksawery nie tylko sięgnęły po tytuł mistrzyń Śląska, ale także wywalczyły prawo gry w Ogólnopolskim Turnieju Minisiatkówki (nieoficjalne mistrzostwa Polski). Rozegrany on zostanie jutro w hali MOSiR Zabrze. Startują mistrzowie województw.

W starszej grupie (rocznik '90; zespoły czterosobowe) drużyna będzińska, występująca w składzie Karina Cichocka, Beata Głogowicz, Sylwia Sroka i Wioletta Chrzanowska, nie zdołała zakwalifikować się do strefy medalowej. Po ćwierćfinałowym zwycięstwie 25:19 z Olimpijczykiem II Zawiercie podopieczne Jacka Ostrowskiego uległy, po zaciętym spotkaniu, 18:25 Płomieniowi Sosnowiec, zajmując ostatecznie piątą lokatę.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani