Armwrestling - Dobre zawody siłaczy

Paweł Leśniak
Pracowicie początek roku spędzili będzińscy zawodnicy drużyny armwrestlingowej KS Pierwszego. 9 stycznia klub brał udział w I Otwartych Mistrzostwach Miasta Chrzanowa, w których wystąpiło 27 armwrestlerów z dwóch województw. Zawody połączone były z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Będzińscy siłacze zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i w dobrych humorach wrócili z Małopolski.

W kategorii do 70 kilogramów, trzecie miejsce zajął Mariusz Niedbał, a tuż za nim uplasował się Tomasz Flanczewski. W kategorii do 80 kilogramów, jedynie jednemu zawodnikowi ustąpił Łukasz Grzelczak. W kategorii 85+, wiceliderem został Tomasz Król, a tuż za podium uplasował się Przemysław Gumólka.

- Najbardziej jesteśmy zadowoleni z postawy Mariusza Niedbała, którego drugie miejsce to świetna pozycja. Rywalizował z dużo starszymi zawodnikami, a sam ma dopiero 16 lat. Ogólnie wróciliśmy w bardzo dobrych nastrojach - przyznał prezes KS Pierwszego Łukasz Grzelczak.

Na tym jednak zawodnicy nie kończą aktywności armwrest-lingowej. Jutro zespół weźmie udział w Mistrzostwach Polski Południowej, które odbędą się w Wodzisławiu Śl. Na zwody pojedzie ośmiu zawodników, którzy będą siłowali się jedynie na prawą rękę. Niestety, udziału w nich nie weźmie klubowy "rodzynek", czyli jedyna kobieta w zespole Joanna Kułaga. Zawodniczka w październiku niefortunnie złamała rękę, jednak pocieszający jest fakt, że wkrótce ma wrócić do treningów.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani