Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Łodygowice: Folk Up - Festiwal Muzyki Folkowej już za chwilę. Znamy szczegóły wydarzenia. Zobacz WIDEO

JAK
Wideo
od 16 lat
WYDARZENIA. Już tylko kilkanaście dni dzieli nas od trzeciej edycji Folk Up - Festiwalu Muzyki Folkowej, który odbędzie się w dniach 31 sierpnia - 3 września w Łodygowicach na Żywiecczyźnie. Wśród tegorocznych gwiazd będzie można usłyszeć zespoły m.in. Skład Niearchaiczny, Wowakin czy Tekla Klebetnica. Ale to nie wszystkie atrakcje. Będzie się działo! Zobacz WIDEO!

- Wielkimi krokami zbliża się trzecia edycja Folk Up Festiwalu Muzyki Folkowej. W tym roku w gminie Łodygowice będziemy mieli takie wydarzenia jak potańcówka, koncerty, koncert finałowy i oczywiście pokazu Folk Up Kids - mowi Brygida Sordyl, organizator imprezy.

„Folk-Up!” Festiwal Muzyki Folkowej swój debiut miał w sierpniu 2021 roku w Łodygowicach. Ideą festiwalu jest zorganizowanie przestrzeni i miejsca dla ludzi grających, śpiewających (młodzieży i dorosłych), nie tylko muzykę folkową, ale także muzykę inspirowaną tym nurtem. Pomysłodawcami Folk-Up! Festiwalu Muzyki Folkowej są Brygida Sordyl i Maciej Ormaniec, przy ogromnym wsparciu przyjaciół z Zespołu Chwila, BREE oraz Kapeli PoPieronie.

- „Folk-Up!” to miejsce i przestrzeń dająca dzieciom, młodzieży i dorosłym możliwość twórczego spojrzenia na muzykę tradycyjną. Festiwal odbywa się na dwóch płaszczyznach, pierwszej edukacyjnej, podczas której odbywają się m.in.: warsztaty interdyscyplinarne, edukacyjno-artystyczne, spotkania z mistrzami tradycji, rozmowy o szeroko pojętej muzyce oraz drugiej artystycznej, gdzie swoje miejsce mają koncerty, potańcówki, folk-session, pokazy, wystawy itp. Wydarzenia te są impulsem do twórczego i odważnego działania w zakresie muzyki, jej przekazu i kontynuacji zarówno w warstwie tradycyjnej jak i współczesnej - informują organizatorzy festiwalu.

Podczas tego wydarzenia odbywają się m.in.: warsztaty interdyscyplinarne, edukacyjno-artystyczne, rzemieślnicze, spotkania z mistrzami tradycji, rozmowy o szeroko pojętej muzyce. Są one impulsem do twórczego i otwartego działania interdyscyplinarnego w zakresie muzyki. Poprzez transmisję tej unikatowej wiedzy i umiejętności, uczestnicy stają się otwarci na samodzielne tworzenie muzyki folkowej poprzez eksperymentowanie i łączenie muzyki tradycyjnej w autentycznym wydaniu z innymi gatunkami./

- Koncerty, potańcówki, i folk session’s mają na celu integrację środowiska lokalnego, jak również wszystkich uczestników Festiwalu: warsztatowiczów, instruktorów, wolontariuszy, organizatorów, a także zgromadzonej publiczności. Każdy dzień Festiwalu jest świetną okazją do posłuchania muzyki opartej na źródłach i lokalnej tradycji, poznania się, wymiany doświadczeń, przełamania wstydu czy krępacji, a czas ten stwarza warunki do zaprezentowania muzyki na żywo z profesjonalnym zapleczem technicznym i realizatorem. Dzięki tym wydarzeniom każdy kolejny dzień warsztatowy rusza z nową pozytywną energią i zapasem motywacji - podkreślają organizatorzy.

Więcej informacji na temat festiwalu można znaleźć TUTAJ:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na zywiec.naszemiasto.pl Nasze Miasto