Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Czeladź. Europejska trasa szkoleniowa nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7

OPRAC.: PAS
Rok 2023 dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi upłynął pod znakiem projektu Erasmus+, wartościowych szkoleń i podróży

Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Rok 2023 dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi upłynął pod znakiem projektu Erasmus+, wartościowych szkoleń i podróży Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE mat. SP 7 Czeladź
Rok 2023 dla nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 7 w Czeladzi upłynął pod znakiem projektu Erasmus+, wartościowych szkoleń i podróży. Nauczyciele i wychowawcy wyruszyli w europejską trasę szkoleniową.

Dzięki autorkom i koordynatorkom projektu Step by step – Agacie Dulewicz i Annie Topolskiej szkoła pozyskała ponad 210 tysięcy złotych na kursy dla nauczycieli w całej Europie. Kilkoro nauczycieli wybrało kurs „English for Teachers”ze szkoły Idevelop w różnych miejscach całej Europy (Setubal w Portugalii, Malaga w Hiszpanii i Playa de las Americas na Teneryfie).

- Praca w wielonarodowościowej grupie opierała się na aktywnym udziale, skutecznej komunikacji i konstruktywnej dyskusji. Rewelacyjnie przygotowane przez Idevelop Teacher Training moduły łączyły aspekty językowe, edukacyjne i kulturowe. To był wyjątkowy czas, bowiem oprócz możliwości wspólnej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności i kompetencji językowych udało nam się w wolnym czasie zobaczyć kilka fantastycznych miejsc w Hiszpanii - mówi Barbara Wszołek, nauczyciel edukacji wczesnoszkolna i języka angielskiego.

Po powrocie uczestnicy zgodnie twierdzili, że niezależnie od tego, gdzie się wybrali, był to intensywny, efektywnie spędzony czas. Praca w wielonarodowościowej grupie opierała się na aktywnym udziale, skutecznej komunikacji i konstruktywnej dyskusji. Rewelacyjnie przygotowane przez Idevelop Teacher Training moduły łączyły aspekty językowe, edukacyjne i kulturowe.

- To był wyjątkowy czas, bowiem oprócz możliwości wspólnej pracy nad doskonaleniem swoich umiejętności i kompetencji językowych udało nam się w wolnym czasie zobaczyć kilka fantastycznych miejsc w Hiszpanii. Zajęcia były prowadzone przez najsympatyczniejszą i najlepszą lektorkę - Lisę, dzięki której nie tylko przypomniałyśmy sobie podstawy języka angielskiego, mogłyśmy rozwinąć swoje kompetencje językowe, ale też poznałyśmy historię, atrakcje i uroki Teneryfy - przyznaje Sandra Łyczek, nauczyciel języka polskiego.

Dużym powodzeniem cieszyły się szkolenia „Mindfulness”, podczas których nauczyciele poznawali techniki świadomego relaksu, oddechu i skupienia uwagi. Wszystko po to, by pomóc zarówno uczniom, jak i sobie, w zadbaniu o wewnętrzny spokój i uświadomieniu własnych emocji. Dzięki kursowi wielu nauczycieli zdało sobie sprawę albo może bardziej przypomniało o tym, że kreowanie pozytywnego środowiska szkolnego zaczyna się od zadbania o dobrostan psychiczny osób najbardziej zaangażowanych w ten proces i wiele w tej kwestii zależy od samych pedagogów.

Niektórzy nauczyciele wykorzystali na podniesienie swoich kompetencji także okres wakacyjny. Dyrektor szkoły Artur Polak odbył w tym czasie kurs „Digital Classroom”, zorganizowany przez szkołę Idevelop w Maladze.

Tak podsumował udział w szkoleniu: Założeniem kursu było poznawanie narzędzi internetowych, które mogą być wykorzystywane podczas zajęć z uczniami. Mogliśmy się podzielić swoimi doświadczeniami i dobrymi praktykami w tym zakresie nie tylko na zajęciach, ale także podczas spontanicznych spotkań integracyjnych. Poznaliśmy wiele przydatnych narzędzi ICT w pracy z uczniami, które z pewnością wykorzystamy na zajęciach. Najbardziej podobały nam się aplikacje Flip i Goasechase.

Powstawały też Escape Roomy i prezentacje w Genially, Ted-Ed. Z pewnością poznane narzędzia ICT wykorzystane zostaną na niejednej lekcji. Szczególnie spodobała się wszystkim aplikacja Actionbound, dzięki której dzieci mogą wykonywać różne kreatywne zadania na świeżym powietrzu.

- Na zakończenie cyklu szkoleń koordynatorki naszych projektów wzięły udział w szkoleniu „EU Project Design and Project Cycle Management” w Rzymie. Kurs zorganizowany był przez szkołę Enjoy Italy. Podczas kursu poszerzyłyśmy swoją wiedzę dotyczącą projektów Erasmus+, wniosków, budżetu projektu, pozyskiwania partnerów. Miałyśmy okazję brać udział w warsztatach z kursantami z Hiszpanii, Serbii, Rumunii i Niemiec – mówi Anna Topolska, nauczyciel języka angielskiego i koordynator projektów unijnych.

Tak obiecująco zakończony projekt może oznaczać tylko jedno. Szkoła Podstawowa nr 7 w Czeladzi nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, jeśli chodzi o program Erasmus +.

od 7 lat
Wideo

Konto Amazon zagrożone? Pismak przeciwko oszustom

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na bedzin.naszemiasto.pl Nasze Miasto