Tauron Ciepło inwestuje w Będzinie i Czeladzi. 492 miliony złotych planuje do 2022 r. zainwestować firma Tauron Ciepło w modernizację sieci ciepłowniczej. Jak mówią przedstawiciele firmy, inwestycje są niezbędne, aby zapewnić ciągłość dostaw ciepła oraz zagwarantować ich wysoką jakość.

Tauron Ciepło inwestuje w Będzinie i Czeladzi.Wczoraj firma podpisała z konsorcjum firm Energoterm i Ace Instal wartą 26,8 miliona złotych umowę na realizację drugiego etapu prac w projekcie pn. "Modernizacja systemu ciepłowniczego gmin: Dąbrowa Górnicza, Sosnowiec, Będzin i Czeladź".
W sumie rozpoczęta w 2013 r. inwestycja doprowadzi do przebudowy 23,5 km podziemnej sieci ciepłowniczej i zewnętrznych instalacji odbiorczych oraz modernizacji 7,5 km sieci naziemnej. Dodatkowo wybudowane zostaną 153 indywidualne węzły, czyli zespoły urządzeń łączących sieć cieplną z instalacją wewnętrzną obiektu.
- To największa inwestycja w sieć ciepłowniczą w historii regionu. Warte 118,9 mln zł, realizowane w zagłębiowskiej części województwa, prace to jednak tylko część naszych planów - mówi Joanna Schmid, wiceprezes Tauronu Polskiej Energii.

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Mieszkaniec Warpia (gość)

Czy ktoś upadł na głowę , Tauron Ciepło wymienia swoje sieci a tu inwestuje !!! Takie inwestycje , czysta propaganda ,tylko czyja ? Tauronu czy władz ? Jak nie chcą to niech nie wymieniają !! Mogą nam dostarczać ciepło w wiaderkach !!! Jeśli w kategoriach inwestycji, to Tauron inwestuje w swoje sieci aby mieć jak najmniejsze straty i wszystko ok. Lecz przedstawianie tego w formie sukcesu polityczne go przez " władze" , bzdura i nadużycie. Sukcesu trzeba szukać gdzie indziej !!!