Mat. prasowe
Siatkówka Będzin: Kolejny udany sezon w siatkówce plażowej odnotowały siatkarki MUKS PW M.PASEK Będzin – Izabela Soja , Dominika Bałdys, Joanna Gryma i Patrycja Bubak, które startowały w tegorocznych Mistrzostwach Polski i Śląska w kategorii seniorek.

Siatkówka Będzin. Złote i brązowe medale Mistrzostw Polski oraz złote Mistrzostw Śląska dla siatkarek MUKS PW M.Pasek Będzin:

Najpierw w czerwcu, w Gdyni startując w finale Akademickich Mistrzostw Polski, Izabela Soja wywalczyła, reprezentując AWF Katowice wraz z koleżanką Aleksandrą Filip złoty medal i tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski, a następnie startując w Krakowie , w dniach 26-28.08.br w Orlen Finale Mistrzostw Polski Kobiet i Mężczyzn Izabela Soja i Aleksandra Filip zdobyła po zaciętej walce III miejsce i brązowy medal Mistrzostw Polski .

Równie dobrze spisały się młodsze będzinianki Dominika Bałdys i Joanna Gryma i Patrycja Bubak, które startując w turniejach eliminacyjnych ( czerwiec – lipiec ) wywalczyły sobie udział w Finale Mistrzostw Śląska Kobiet. Tegoroczny finał odbył się 09.08.br w Częstochowie, a złote medale i tytuł Mistrzyń Śląska zdobyły Dominika Bałdys i Joanna Gryma. Startująca w tym finale druga para Patrycja Bubak i Pamela Klukiewicz zajęła IV miejsce. Para Patrycja Bubak i Pamela Klukiewicz startowała również dzień wcześniej ( 08.08.br. ) w Ogólnopolskim Turnieju Plaża OPEN w Andrychowie, gdzie zajęła III miejsce.