Świętochłowice: Salon Bentley Katowice już otwarty - to pierwszy na południu Polski salon tej brytyjskiej marki. W salonie Bentley Katowice są trzy auta, każde z nich kosztuje ponad 1 mln złotych.

Salon Bentley Katowice znajduje się w kompleksie salonów Porsche Inter Auto (m.in. Skoda i Volkswagen) w Świętochłowicach, tuż przy Drogowej Trasie Średnicowej, na pograniczu z Chorzowem. Na razie jest częścią tego kompleksu, jednak w ciągu dwóch lat jest planowana budowa oddzielnego salonu, tuż obok miejsca, w którym teraz się znajduje.

To drugi salon brytyjskiej marki w Polsce, po Warszawie. W dodatku można tu nie tylko zamówić (bo na samochód trzeba poczekać), ale i naprawić swojego bentleya, bo na miejscu jest też serwis.Choć oficjalne otwarcie odbędzie się 15 lutego 2018, to już od początku roku, Bentley Katowice prowadzi rozmowy z klientami, którzy mają na miejscu do dyspozycji najbardziej luksusowego SUV-a na rynku – Bentaygę oraz limuzyny Flying Spur i Mulsanne. Wiosną dołączy do nich najnowszy Continental GT, który po raz pierwszy w Polsce został zaprezentowany grudniu ubiegłego roku na Śląsku.

– Badamy rynek i widzimy tu duży potencjał sprzedażowy i serwisowy – tłumaczą swoją obecność w regionie przedstawiciele Porsche Inter Auto.

W 2019 roku Bentley będzie obchodził 100. urodziny. Dzisiaj to jedna z najbardziej luksusowych marek świata, która zawdzięcza świetność manufakturze wytwarzania swoich modeli. Chociaż marka ciągle kojarzona jest z najbardziej luksusowymi samochodami, to celem jaki przyświecał jej powstaniu było tworzenie sportowych modeli. Potwierdziło się to sześciokrotnym zwycięstwem w wyścigu Le Mans.

Wizja Waltera Owena Bentleya, która towarzyszy firmie od momentu jej powstania jest niezmienna – polega na stworzeniu wyjątkowego połączenia bezkompromisowego luksusu i wyjątkowej wydajności.

Choć możemy sprzedać samochód stojący u nas w salonie, to jednak większość klientów chce mieć auto spersonalizowane, na które trzeba poczekać


Salon jest otwarty dla wszystkich potencjalnych klientów, choć nie każdy może się umówić na jazdę próbną jednym z dostępnych bentleyów.

- Każdemu klientowi staram się opowiedzieć o marce Bentley, niesamowitym sposobie wytwarzania tych aut - mówi Leszek Sciskoł - sales manager Bentley Katowice. - Chcemy, żeby Polacy wiedzieli więcej o marce Bentley i dlaczego te samochody są tak wyjątkowe - dodaje.

Auta marki Bentley mają od 435 KM - silnik diesla, od 508 do 635 w przypadku silników benzynowych, przyspieszenie ok. 4,2 sek. do setki, choć są masywne i ważą swoje - np. granatowa limuzyna Flying Spur w wersji V8S (528 KM), stojąca w salonie Bentley Katowice - 2,4 tony, pali ok. 15 litrów benzyny na 100 km.

- Choć możemy sprzedać samochód stojący u nas w salonie, to jednak większość klientów chce mieć auto spersonalizowane, na które trzeba poczekać - tłumaczy Leszek Sciskoł. - W kwestii personalizacji auta oferujemy praktycznie możliwości. Można mieć np. auto w kolorze ulubionego krawata albo sukienki, albo w środku elementy wyłożone dowolnym drewnem, nawet pochodzącym z drzewa rosnącego na własnej posiadłości, lub z kamienia - dodaje.

Co ciekawe, polscy klienci kupują bentleya zwykle na firmę, ale nie po to, żeby jeździć nim z szoferem, na tylnym siedzeniu, tylko chcą sami go prowadzić, odwrotnie niż za granicą. Tak jest też z Bentaygą, olbrzymim SUV-em, który może być również samochodem rodzinnym, zarejestrowanym do przewożenia 7 osób.

Bentley Katowice należy do sieci Porsche Inter Auto, która ma także w swojej ofercie samochody: Lamborghini, Porsche, Audi, Volkswagen i Skoda.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Miss Studniówki 2018. Najładniejsze dziewczyny z woj. śląskiego [ZDJĘCIA]Śląskie: Najrzadsze imiona dziecięce 2017 [TOP 30]Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIATU BYŁAM: tak się robi pyszne pączki:Moto

Komentarze (15)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

perfekcjonista (gość) (boy)

Tak! A najlepiej jakby nazwali "Bentley Świetochłowice-tak-zarozki-na-początku-ale-jeszcze-przed-Skałką" - to byłoby jeszcze precyzyjniej ;)

BH (gość) (ti)

Ty niemadry człowieku czy przeciętnemu Polakowi któremu powiesz gdzie znajdują się Świętochłowice A gdzie Katowice to co ci odpowie? Połowa pewnie nie wie gdzie się znajduje taka Wieś jak Świętochłowice. B.H

robol (gość)

jak się nie jest mafiosem lub rydzykiem to kim trza być by się wozić takim autem w Polsce??? bo rozumiem praca na 2 etatach w 3 kopalniach nie starczy ha ha nawet na 1 ratę .

ti (gość)

"Leszek Sciskoł - sales manager " Rozumiem, że "kierownik sprzedaży" nie licuje z tak prestiżową marką i w Polsce musimy używać obcych zwrotów ? Przypominam o obowiązującej ustawie o języku polskim.

ti (gość)

"W kwestii personalizacji auta oferujemy praktycznie możliwości." Proszę o przetłumaczenie na język polski.

ti (gość)

Pani Pachelska - niechże weźmie Pani mapę w dłonie i sprawdzi, gdzie leżą Katowice, a gdzie Świętochłowice, a dopiero potem weźmie się za swoje wypociny. Tragedia.

bezstronny (gość)

Trzeba Rydzyka zawiadomić, pośle tam bezdomnych po zakup , a mohery będą szczęśliwe , że ich guru tak kocha angielskie auta.

Jan (gość) (boy)

Ostatnio koles przejezdzal przez Katowice...obwodnicą Dąbrowy na Krakowa.Co z tego,ze to 20-30 km dalej,ale dla niego to Katowice.Dla kazdego gorola wszystko co jest w obrebie +- 30 km to Katowice.Najwyrazniej pisząca ten tekst rowniez nie wie,ze Swietochłowice to inne miasto

boy (gość)

nie mieszajcie ludzia w glowach swietochlowice to swietochlowice a nie Katowice jakies 20 km roznicy wiec nazywanie tego bentley Katowice to głupota skoro jest to w swietochlowicach !!!!!!!!!!!!!!!!!