(© mat.prasowe )

Rewolucja na stołkach w powiecie. To już koniec koalicji Prawa i Sprawiedliwości z Komitetem Rozwoju Zagłębia. Na wniosek starosty będzińskiego Arkadiusza Watoły, radni powiatowi odwołali wicestarostę Emila Bystrowskiego i dwóch etatowych członków zarządu Marka Mrozowskiego oraz Radosława Barana.

Rewolucja na stołkach w powiecie.

Powodem decyzji starosty był brak stabilnej większości koalicyjnej, brak współpracy oraz brak wspólnej wizji funkcjonowania powiatu będzińskiego i jednostek organizacyjnych.

Za odwołaniem wicestarosty Emila Bystrowskiego głosowało 15 radnych, 3 było przeciwnych, a 4 wstrzymało się od głosu. Za odwołaniem Radosława Barana z funkcji etatowego członka zarządu głosowało 17 radych, 2 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu. Za odwołaniem Marka Mrozowskiego z funkcji etatowego członka zarządu głosowało 16 radnych, 2 było przeciw, 3 wstrzymało się od głosu.

W zamian powołano dwóch nieetatowych członków zarządu powiatu, którymi zostali Halina Mentel (21 głosów „za” i 1 głos wstrzymujący) oraz Rafał Pietrzyk (19 głosów „za”, 2 głosy przeciwne i 1 wstrzymujący). Jak tłumaczy starosta, to pozwoli zaoszczędzić w skali roku około 400 tysięcy złotych.

Nowym wicestarostą został Sebastian Szaleniec.

Na tym jednak nie koniec zmian. Rezygnacje złożyły z pełnienia funkcji wiceprzewodniczących złożyły: Dorota Kowalik i Urszula Płazak. Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu został Krzysztof Malczewski i Jan Mucha.

Czytaj także

  Komentarze (20)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  fddh (gość)

  Czy pomnik "O Wolność i Socjalizm" wróci na swoje miejsce?
  A może trzeba zbudować pomnik z napisem ZA KORYTO I STOŁEK.

  Wielka dama w sukni z wilgotnej mgły (gość)

  W związku z powyższym pozostaje mi podziękować tym panom za owocną współpracę i zaproponować konkurs na dyrygenta w zespole dla emerytek.Oczywiście zawsze zostaje walka o krzesło u szewca oraz taniec na rurze a w okresie letnim jazda na rolkach.

  Joda (gość)

  I teraz ci "politycy" z sld będą współpracować ze starostą? Po tym jak mieszali go z błotem, choćby za to że nie jest magistrem? Sld idzie na dno nie tylko na scenie krajowej ale jak widać i lokalnej. Ostatnia szansa dla towarzyszy, żeby nachapać się pod tym szyldem. No i pewnie lepszy start dla szaleńca na fotel prezydenta miasta, po tym jak wprowadzona zostanie kadencyjność.

  #1234 (gość)

  Jesteśmy świadkami kiedy to słaby w powiecie Będzińskim PiS popełnił zbiorowe samobójstwo.Niestety nikt tutaj nie kieruje się rozumem jedynie tym żeby dociągnąć do wyborów z pensją 10 000 zł.Zwycięzcą na pewno jest ekipa lewicy oraz p.Szydłowski który rozegrał byłego hydraulika Szpitala bez mydła.Powiat i tak jest bankrutem.
  A co zrobi teraz Szef PiS w powiecie? Czy już pogodził się z utratą pozycji lokalnego lidera czując na plecach oddech drugiego szeregu.Czy może wspólna lista wyborcza z post PZPR?
  A może czuje już Bruselskie klimaty,???

  zdegustowany (gość)

  Kasa górą brawoooo wyciskajcie z kasy miasta i powiatu jak najwięcej bo to wasze pięć minut a jednocześnie patrzcie w lustro i mówcie sobie jest ok

  Antek (gość)

  Cześć bym zapomniał dla nich liczył się tylko stołek i ile można wycisnąć '' z tego stołka i tylko tyle.

  Antek (gość)

  Dla nich liczyły się tylko pieniądze i stołki ,nie podejmowali samodzielnych konkretnych decyzji.Oni mają wyższe cele w życiu mianowicie kłótnie i zwady.Dziękujemy tym panom.

  małe miki (gość)

  Rewolucja-jedni karierowicze zamienieni na innych karierowiczów. Nie wierzcie że komukolwiek zależy na tym aby było dobrze. Bo to co nas podnieca to się nazywa kasa.........A po nas choćby potop..