19 sierpnia w Brudzowicach, w ramach projektu: „Zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej z Brudzowic niezbędnego podczas zorganizowanego Przeglądu Orkiestr Dętych z terenu LGD Brynica to nie granica zorganizowanego w Brudzowicach w Gminie Siewierz”, zorganizowano Przegląd Orkiestr Dętych, w którym wzięło udział pięć orkiestr: z Siewierza, Brudzowic, Żelisławic, Tąpkowic i Wojkowic Kościelnych.

Celem Przeglądu było stworzenie tradycji spotkań amatorskich orkiestr dętych z terenu objętego działaniem LGD i powiatu będzińskiego. Stworzył on okazję do doskonalenia warsztatu uczestników projektu, porównania swojego poziomu z innymi uczestnikami, stworzenia klimatu dla powstawania podobnych grup muzycznych i propagowania muzyki orkiestrowej.
Zgodnie z regulaminem, uczestniczące w nim orkiestry, wykonywały repertuar dowolny, z obowiązkiem wykonania jednego utworu marszowego. Czas trwania prezentacji każdej z orkiestr nie mógł przekroczyć 20 minut.

Rywalizacja była zacięta a poziom wyrównany, przez co Jury miało trudny orzech do zgryzienia i burzliwie debatowało nad werdyktem. W końcu ogłoszono wyniki:

I miejsce i nagrodę pieniężną 1000 zł otrzymała Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Strażak” z Wojkowic Kościelnych
II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 750 zł otrzymała Orkiestra Dęta OSP Tąpkowice
III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł otrzymała Orkiestra Dęta OSP Siewierz

Wyróżnienia otrzymały: Orkiestra Dęta OSP Żelisławice i Orkiestra Dęta OSP Brudzowice.

Podczas uroczystości Burmistrz Zdzisław Banaś, wręczył Orkiestrze Dętej OSP Brudzowice sprzęt zakupiony w ramach projektu:
Yamaha YTR-4335 G II Trąbka – 2 szt.
Eastman ETP-601 Puzon – 2szt.
Eastman EBHd-613 Sakshorn Barytonowy – 1 szt.
Bęben Marszowy Chester 26x12” biały – 1szt.
Werbel Marszowy Chester 12x10” – 1szt.
Eastman ECL-501 Klarnet – 1szt.
K&M Pulpit do nut 101 z pokrowcem KM-10100-25 szt.

Przegląd Orkiestr Dętych w Brudzowicach zakończyły popisowe występy Orkiestr. Mieszkańcy mogli spędzić miło czas bawiąc się na zabawie tanecznej, która potrwała do późnego wieczora.

Projekt „Zakup instrumentów muzycznych dla Orkiestry Dętej z Brudzowic niezbędnego podczas zorganizowanego Przeglądu Orkiestr Dętych z terenu LGD Brynica to nie granica zorganizowanego w Brudzowicach w Gminie Siewierz” realizowany był z zakresu „Małych projektów” w ramach Działania 413 „Wdrażanie lokalnych strategii Rozwoju” objętego PROW na lata 2007 – 2013.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!