(© mat. policji )

Policjant z Wojkowic będąc po służbie złapał na targowisku miejskim w Będzinie mężczyznę, który okradł zajętego zakupami mieszkańca powiatu będzińskiego. Za kradzież portfela, w którym były dokumenty i pieniądze, zuchwały złodziej odpowie niebawem przed sądem.

Starszy posterunkowy Piotr Świerkowski na co dzień pracuje w komisariacie w Wojkowicach. Będąc w czasie wolnym od służby wybrał się na zakupy na targowisko miejskie w Będzinie. Tam w tłumie zauważył biegnącego mężczyznę, krzyczącego „złodziej”. Przed nim biegł inny mężczyzna. Widząc uciekającego w panice sprawcę kradzieży policjant bez wahania ruszył za nim w pościg, który po chwili zakończył się jego ujęciem. Zrabowany portfel z pieniędzmi i dokumentami trafił do właściciela.

O losie przestępcy zadecyduje sąd. Za zuchwałą kradzież mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!