Pijany kierowca tira siał popłoch na DK86. Kierowca ciężarówki gwałtownie wyprzedzał, zwalniał i ścigał się z innymi samochodami. Stwarzał realne zagrożenie dla kierowców. Jego szaleńcza jazdę od Siewierza, a następnie trasą DK86 i wąskimi drogami przez wsie, zakończoną w Grodźcu, zarejestrował 39-letni mieszkaniec Katowic. Śledził kierowcę ciężarówki i rejestrował jego drogowe wybryki. Zobaczcie nagranie z jego jazdy.

Pijany kierowca tira siał popłoch na DK86

Dzięki pomocy 39-letniego katowiczanina w ręce będzińskich stróżów prawa wpadł pijany kierowca ciężarowego volvo. Świadek nie tylko przekazał informacje o podejrzanie zachowującej się na drodze ciężarówce, ale zdeterminowany ruszył za tirem, pomagając w namierzeniu go policjantom. 43-letni zawodowy kierowca stracił już prawo jazdy. Jak wykazało badanie, mknął on po będzińskich drogach, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

Na dużą pochwałę zasługuje postawa 39-letniego mieszkańca Katowic. Mężczyzna, jadąc drogą krajową nr 86, zauważył w pobliżu Siewierza podejrzanie zachowującego się kierowcę ciężarówki. Kierowany przez niego pojazd ze sporą prędkością wyprzedzał inne samochody, niejednokrotnie również zajeżdżając im drogę.

Chwilami kierowca wykonywał bardzo gwałtowne ruchy kierownicą, poruszając się przy okazji tzw. "wężykiem".

Podejrzenia dotyczące stanu trzeźwości kierowcy tira kazały 39-latkowi powiadomić o zdarzeniu oficera dyżurnego będzińskiej Policji. Katowiczanin nie ograniczył się jednak wyłącznie do telefonu. Zdeterminowany ruszył za ciężarowym volvo, przekazując na bieżąco policjantom informacje o jego położeniu.

Tak jedzie pijany kierowca TIRa
Bez wątpienia 43-letni mieszkaniec powiatu będzińskiego zorientował się, że jest obserwowany i próbował uciec, zjeżdżając z DK-86 i klucząc po mniej uczęszczanych drogach powiatowych.

Amatorowi jazdy na podwójnym gazie nie udało się jednak uciec. Dzięki postawie 39-latka policjanci zatrzymali pijanego kierowcę w będzińskiej dzielnicy Grodziec. Jak wykazało badanie, w organizmie mężczyzny znajdowały się ponad 3 promile alkoholu. Dalszym losem 43-latka zajmie się teraz prokurator i sąd.

Mężczyzna stracił już prawo jazdy. Grozi mu również kara 2 lat więzienia.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!