(© arc)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

We wtorek otwarcie będzińskiego lodowiska! Sprawdź cenę biletu i wypożyczenia łyżew!

Zobacz jak wygląda będzińskie lodowisko [ZDJĘCIA]

Otwarcie lodowiska zaplanowano na wtorek 11 grudnia, na godz. 16:00.

Czynne będzie codziennie w godzinach od 8:30 do 21:00.

Jak poinformowała nas Agnieszka Siemińska, rzeczniczka Urzędu Miasta w Będzinie - Bilet całodniowy na lodowisko będzie w cenie 1 zł! Wypożyczenie łyżew będzie kosztować również 1 zł.

Wymiary lodowiska to 26 metrów długości, 25 szerokości, natomiast wysokość ochronnej bandy 90 cm.
Amatorzy jazdy na łyżwach w Będzinie mają się z czego cieszyć. Na terenie skateparku powstanie bowiem sztuczne lodowisko sezonowe.

Na ten cel miasto zabezpieczyło 615 tys. zł, choć przewiduje się, że sama budowa lodowiska pochłonie 500 tys. zł. Za utrzymanie sztucznej ślizgawki odpowiadać będzie Ośrodek Sportu i Rekreacji w Będzinie. - Będzie to tafla pokryta lodem, na miejscu będzie pracował specjalny agregat. Lodowisko będzie mieć 650 m kw. Na miejscu będzie ostrzałka do łyżew i ich wypożyczalnia - mówi Mariusz Korpak, dyrektor OSiR-u w Będzinie.

W Dąbrowie Górniczej natomiast zrezygnowano z montowanego lodowiska. - Lodowisko rozkładane zimą pod Pałacem Kultury Zagłębia w centrum miasta po prostu się zużyło. Mamy nowe lodowisko na Manhattanie, przy Zespole Szkół nr 2 - tłumaczy Bartosz Matylewicz z Biura Prasowego UM w Dąbrowie Górniczej.
∨ Czytaj dalej

- Podobnie jak w ubiegłym roku zostanie rozstawione na terenie orlika - dodaje. Ze sztucznych lodowisk w ubiegłym roku mogli korzystać też mieszkańcy Sosnowca. Biały orlik w dzielnicy Zagórze całą zimę cieszy dzieci i nieco starszych mieszkańców.

Zimą jedno z boisk (to z nawierzchnią tartanową) zamieniło się w sztuczne lodowisko o wymiarach 28 m długości i 15 m szerokości. Jego tafla będzie czekać na chętnych do jazdy na łyżwach nawet przy temperaturze sięgającej plus 10 stopni Celsjusza. Będzie to lodowisko dla każdego. Ci, którzy nie będą mieć swoich łyżew - wypożyczyczą je na miejscu. Z kolei ci, którzy przyjdą z własnymi, będą mogli je tutaj naostrzyć.

Komentarze (160)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez POLSKAPRESSE Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Pozdrawiam (gość)

Cudownie ! :) Jutro jadę (prawdopodobnie) z przyjaciółką na lodowisko :) i mam nadzieję że będzie ekstra :D

Jaro (gość)

Bardzo fajny pomysł z tym lodowiskiem, można bardzo aktywnie spędzić czas za nie duże pieniądze. A ten niby KŁAMCA przynajmniej robi coś dla ludzi i dzieki temu to miasto zaczyna jakoś żyć. Miejmy nadzieje, że tak będzie dalej...

AGATA (gość)

ORIENTUJE SIĘ KTOŚ CZY WYPOŻYCZALNIA POSIADA ŁYŻEWKI W ROZMIARACH 27-28 ( NA DZIECKO 5 LAT)

ProŁyżwiasz (gość)

Witam czy orientuje się ktoś czy dziś jest otwarte lodowisko ?

J.K ;) (gość)

Super pomysł z tym lodowiskiem . Tylko miejmy nadzieje że nkie tak jak skatepark po 4-5 dniach go zlikwidują .
No ale najwarzniejsze że jest i można z niego teraz korzystać.
Pozdrawiam... :) J.K :)

aaa (gość)

Jedna z lepszych dotychczasowych inicjatyw naszego miasta! Pochwalam pomysł!

BĘDZIN.PL (gość)

Każdy chciałby wszystko za darmo. W tym kraju za darmo za darmo możecie w mordę dostać, czasem jeszcze musicie się postarać o to. Jak wam nie pasuje....nie chodź. 1zł to nie takie pieniądz. A lodowisko swoje kosztowało. Weźcie się wszyscy do roboty, a nie narzekać lenie patentowane.

ggg (gość)

Nie podniecony ale to cieszy jak taki Komoniewski na sesji wygłasza orędzie o bezpłatnym lodowisku dla mieszkańców miasta a potem "robi z gęby cholewę"

KOMONIEWSKI KŁAMCA, KŁAMCA, KŁAMCA

wg słownika:
Robić z gęby cholewę a) «mówić nieprawdę; kłamać, zmyślać» b) «nie wypełniać danej obietnicy; nie dotrzymywać danego słowa»

ZORRO (gość) (A tak się zaklinał na sesji, że będzie bezpłatnie.)

Coś ty taki podniecony? nie stać cię na złotówkę ? fakt na bezrobociu jest ciężko a jeszcze ciężej tym któży do tej pory żyli w obłędnym dostatku.Gdybyście przez 8 lat troszkę mniej kantowali a więcej inwestowali dzisiejszy problem bolałby mniej bolesny. To za waszych czasów i rządów w Będzinie pracę straciło masę ludzi poczujcie się tak jak oni.Dobra rada Adasiu dla wyładowania własnych frustracji potrzebny ci jest wysiłek fizyczny dlatego może na radzie powiatu poproś kolegów (jeśli ich jeszcze masz)może dadzą małą pożyczkę i zapraszamy na lodowisko, uspokoisz skołatane nerwy.