Konkurs kolęd i pastorałek w Będzinie 2014

Konkurs kolęd i pastorałek w Będzinie 2014.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Konkurs kolęd i pastorałek w Będzinie 2014: Już 16 stycznia rozpocznie się jubileuszowa, XX edycja Międzynarodowego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Kazimierza Szwarlika. Czytaj więcej na ten temat.

Konkurs kolęd i pastorałek w Będzinie 2014: Już 16 stycznia


Od 16 do 18 stycznia w Będzinie wystąpi 132 wykonawców, w tym 49 solistek i solistów, 7 duetów, 39 zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych, 20 chórów, 11 zespołów folklorystycznych oraz po 3 schole i tria.

To oznacza, że podczas trzydniowych przesłuchań Państwowej Szkole Muzycznej przy ulicy Sportowej w Będzinie będzie można usłyszeć 340 kolęd.

W jury zasiądą: dr Michał Sławecki (UKSW i Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, przewodniczący jury), prof. Marta Kierska-Witczak (Akademia Muzyczna we Wrocławiu) oraz ks. dr Paweł Sobierajski (Akademia Muzyczna w Katowicach).

Festiwal kolęd i pastorałek w Będzinie zakończy się koncertem galowym, który odbędzie się w niedzielę (19 stycznia o godz. 16) w kościele na Syberce.

Wstęp jest bezpłatny.

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

Tylko żeby te wyniki były sprawiedliwe,jury musi dobrze przemyśleć wybor solistów chórów a nie tak na pałę wybrać,a może przekupstwo sprawiedliwość musi być.