I liga koszykówki: w drugim meczu play-off MKS Dąbrowa Górnicza - MOSiR Krosno 84:89

TOS
Po dzisiejszej porażce walcząca o awans do ekstraklasy drużyna koszykarzy MKS-u Dąbrowa Górnicza remisuje z MOSiR-em Krosno 1:1. W poniedziałek zespół z Podkarpacia wygrał z dąbrowianami 89:84.

MKS pierwszą kwartę spotkania przegrał pięcioma punktami, w drugiej zwyciężył czterema i do przerwy na tablicy widniał wynik 38:37 dla zespołu z Krosna. Po trzeciej kwarcie, w której dąbrowianie wygrali 28:22, kibice mogli mieć nadzieję, że sytuacja została opanowana, jednak w ostatniej odsłonie meczu to MOSiR wygrał aż 29:19, co w całym spotkaniu dało mu wygraną 89:84.

Najwięcej punktów dla MKS-u zdobyli Michał Wołoszyn (22), Jakub Karolak (15) i Marek Piechowicz (12), dla MOSiR-u Kamil Łączyński (24), Marcin Salamonik (16) i Dariusz Oczkowicz (15).

Teraz rywalizacja przenosi się nad Wisłok. Kolejne dwa spotkania w sobotę i niedzielę w Krośnie. Do półfinałów awansuje ta drużyna, która wygra trzy spotkania.