Od stycznia na grypę zachorowało już w Polsce pół miliona ludzi. Kolejki pacjentów w przychodniach z gorączką, dreszczami, bólami [grypa objawy, jak leczyć].

Grypa atakuje. W woj. śląskim choruje już ponad 20 tys. osób [grypa objawy, jak leczyć]

W przychodniach ustawiają się kolejki pacjentów z podejrzeniem grypy. W całym kraju zachorowało od stycznia już pół miliona ludzi, z czego w zeszłym tygodniu - nawet 260 tys. W woj. śląskim od 23 do 31 stycznia do lekarzy z objawami grypy i infekcji grypopodobnych zgłosiło się 20 tys. 446 osób. Najwięcej w Gliwicach, Chorzowie, Częstochowie i Wodzisławiu Śląskim. 42 osoby musiały zostać przewiezione do szpitali. W Wadowicach w woj. małopolskim lekarze ustalają, czy z powodu powikłań po grypie zmarł czteroletni chłopiec. Jak przestrzegają lekarze, najbardziej narażeni są właśnie najmłodsi, osoby starsze i przewlekle chorzy.

- W ostatnich dniach obserwujemy wyraźny wzrost ostrych infekcji, w tym grypy i infekcji grypopodobnych, zwłaszcza u naszych najmniejszych pacjentów - podkreśla Wojciech Gumułka, rzecznik prasowy Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. Pomimo iż ogólnie liczba pacjentów zgłaszających się do szpitala spadła z racji ferii i planowanych wyjazdów dzieci.

Grypa - dlaczego nie można bagatelizować tej choroby?


Rok temu o tej porze było zdecydowanie gorzej. Wojewódzki sanepid notował nawet 29 tys. chorych na tydzień, ale... - Za chwilę dzieci wrócą z zimowisk i może okazać się, że zachorowalność na grypę w regionie jeszcze wzrośnie - przestrzega Beata Kempa z Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Katowicach.

Z 12,7 tys. do nawet ponad 20 tys. wzrosła tygodniowa liczba zachorowań na grypę w woj. śląskim. To jeden z najwyższych dla naszego regionu wskaźników od 10 lat.

Grypa - objawy

Grypa jest bardzo groźną chorobą wirusową, niestety nadal często myloną przez Polaków z przeziębieniem. Na powikłania pogrypowe szczególnie narażone są osoby z grup ryzyka tj. przewlekle leczący się z powodu chorób układu oddechowego, sercowo – naczyniowego, cukrzycy, a także osoby starsze i dzieci. Eksperci są zgodni, że każde niepokojące objawy powinny być skonsultowane z lekarzem, aby choroba została odpowiednio zdiagnozowana i leczona. Skutkuje ona powikłaniami pogrypowymi, które stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia i życia.

Jak rozpoznać grypę?

Złe samopoczucie, bóle mięśni oraz głowy, wysoka gorączka to objawy, które są bardzo podobne dla wielu infekcji. Jak zatem rozpoznać zakażenie wirusem grypy? Grypa atakuje nagle. Towarzyszy jej gorączka, często wyższa niż 39 stopni. Bolą nas mięśnie, stawy oraz głowa. W przeciwieństwie do przeziębień, podczas grypy rzadko występuje katar, a typowym objawem jest suchy męczący kaszel. Należy pamiętać, że grypę można przebyć bezobjawowo lub z niewielkimi objawami. To jak przebiega choroba nie oznacza jednak, że nie rozsiewamy wirusów i nie jesteśmy zagrożeniem dla naszych bliskich oraz osób znajdujących się w naszym otoczeniu.

Wiadomości

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Berta (gość)

Dzisiaj czekałam u lek.prywaciarza ponad 4 godz. mimo tel. umówienia, a i tak skasował 150.- bez rachunku.

łysy (gość) (maaaja)

no to ja rozumiem !!!!! ale koncernom farma... nie spodobasz się a poza tym jesteś czarownica i spalą cie na stosie przeczytajcie sobie o
Chemtrails – dowody zbrodni przeciwko naszemu narodowi / nie tylko przeciwko naszemu /

mieszko (gość)

Trzeba mieć zdrowie by iść i dostać się do lekarza w ramach NFOZ. Prywatnie owszem, ale za 100-150,-zł nie wspomnę o specjalistach! Dlaczego lekarze, prawnicy, mechanicy nie stosują kas fiskalnych? Gdzie jest kontrola skarbowa...

maaaja (gość)

Jestem zdecydowanie za naturalnymi sposobami leczenia. Ogólnie preferuję środki oparte na naturalnych składnikach, choc tych coraz to mniej Za dużo mamy podawanych antybiotyków, dodatkowo są one w jedzeniu, Prawda taka, że jak tak dalej pójdzie, to gdy faktycznie będą potrzebne to nie zadziałają. A jak łatwo lekarze przepisują antybiotyki miałam przykład na sobie. Trądzik - miałam brac antybiotyki, stosowałam MASC KONOPNA UNIWERSALNĄ I SERUM AKNEA . Owszem dłużej to pewnie trwało, ale pozbyłam się go. Zapalenie oskrzeli, podobnie, antybiotyk. JA STOSOWAŁaM SYROP KONOPNY Z Rokitnikiem I herbatę konopną z maliną i liśćmi lipy Owszem miałam ten luksus,że mogłam 14 dni odpoczywać przy tym, ale antybiotyku nie brałam... polecam te produkty na konopiafarmacja pl