Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Puchar Polski: Sarmacja lepsza od Tęczy [ZDJĘCIA]

TOS
Puchar Polski. Sarmacja Będzin zagra w finale tegorocznej edycji Pucharu Polski na szczeblu podokręgu Sosnowiec. Podopieczni trenera Radosława Gabigi pokonali w środę w spotkaniu półfinałowym Tęczę Błędów.

Rozgrywane na boisku w Błędowie spotkanie lepiej zaczęli gospodarze, którzy za sprawą Mateusza Radosza w 14. minucie spotkania objęli prowadzenie. Wynik 1:0 dla gospodarza utrzymał się aż do końcówki spotkania, kiedy to za sprawą Rafała Jędrzeczyka Sarmacja wyrównała. Do wyłonienia zwycięzcy była więc potrzebna dogrywka. Do bramki trafili w niej piłkarze z Będzina, ale sędzia nie uznał bramki. Potrzebne były więc rzuty karne, w których lepsi okazali się gracze Sarmacji.

Tęcza: Nawrocki - Radosz, Wiatr, Cieślik, Musepa, Pruś, Sierczyński, Pałasz, Rejdych (70. Wędziński), Stefański (82. Sobieraj), Mbachu, trener Przemysław Oklejewski
Sarmacja: Bensz - Kaciczak (46. Wawrzyniak), B. Derlatka, Majka, Grociak (46. Szpiech), Bińkowski, Koch, Skiba (46. Dyrda), Misztal (46. Andrzejewski). Nowak. Jędrzejczyk, trener Radosław Gabiga

1 maja w finale Sarmacja zmierzy się z RKS-em Grodziec, który w drugim półfinale pokonał 3:1 Górnika Piaski.

Spotkanie finałowe zgodnie z planem ma być rozegrane w Siewierzu, jednak nieoficjalnie mówi się, że może odbyć się w Będzinie.