Odebrać prawo jazdy przed 4 czerwca – to cel wielu kursantów prawa jazdy, którzy zabiegają o wymarzone uprawnienia do prowadzenia samochodów osobowych. Ze względu na zmiany w przepisach o ruchu drogowym, które mają wejść w życie właśnie za kilka miesięcy.

Nowe obowiązki i obostrzenia spędzają sen z powiek kursantów, chociaż nie są związane z egzaminem. Zmiany dotyczą tego, co będzie działo się w chwili, gdy osoba dostanie już prawo jazdy. Instruktor Ośrodka Szkolenia Kierowców Lider Jarosław Lubas podkreśla, że już teraz kursanci pytają o to, czy zdążą odebrać prawo jazdy przed 4 czerwca, chociaż...

– Na razie nie widać większego zainteresowania związanego z kursami. Wydaje mi się, że na przełomie marca i kwietnia będzie można zaobserwować większą liczbę kursantów – podkreśla Jarosław Lubas.

Czego obawiają się przyszli kierowcy i dlaczego chcą szybko załatwić formalności? Powodów jest kilka.

CO SIĘ ZMIENI W PRZEPISACH RUCHU DROGOWEGO– Po 4 czerwca nowi kierowcy zostaną objęci 2-letnim okresem próbnym. Jeśli popełnią w tym czasie 2 wykroczenia, to wtedy będą musieli przejść dodatkowe szkolenie i okres próbny przedłuży im się o kolejne 2 lata. Jeśli kierowca popełni 3 wykroczenia, to traci uprawnienia – tłumaczy Jarosław Lubas.

Między 4. a 8. miesiącem od uzyskania uprawnień, nowy kierowca będzie musiał także przejść płatne specjalne szkolenie z zagrożeń w ruchu drogowym (w WORD) oraz z doskonalenia techniki jazdy (w ODTJ).

Nowi kierowcy muszą także liczyć się z dodatkowymi ograniczeniami prędkości (w obszarze zabudowanym do 50 km na godz., poza obszarem zabudowanym do 80 km na godz., a na autostradzie do 100 km na godz.). W trakcie okresu próbnego nie będą mogli pracować jako kierowcy. Ich znakiem rozpoznawczym będzie zielony listek na przedniej i tylnej szybie.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Miss Studniówki 2018. Najładniejsze dziewczyny z woj. śląskiego [ZDJĘCIA]Ranking Liceów i Techników 2018 woj. śląskiego PERSPEKTYWYRejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIANowe radiowozy śląskiej policji: BMW 330i, Ford Ranger... [ZDJĘCIA]Moto

Komentarze (13)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Jan (gość) (Alfred)

Już były wywiady z osobami dowodzącymi ośrodkami doszkalania, że z dostępem do tychże ośrodków może być poważny problem, jest ich w Polsce bardzo mało. I to tylko chodzi o kasę, o nic więcej, masz rację w tym, że osoba uzyskująca prawo do prowadzenia pojazdów jest traktowana co najmniej dziwnie musząc się OBOWIĄZKOWO doszkalać. Takie cuda tylko w Polsce.

Alfred (gość)

Nie które z proponowanych zmian to Idiotyzmy, bo albo zdałem egzamin i mam uprawnienia do prowadzenia pojazdów, albo nie więc jak to się ma do obowiązkowego kursu doskonalącego w ciągu 4-9 miesięcy po uzyskaniu dokumentu prawa jazdy. Dla czego to nie jest włączone do cyklu szkoleniowego w trakcie kursu na prawko, nie mówiąc już czego ten człowiek nauczy się za godzinę jazdy to wszystko ma na celu tylko wyciąganie Kasy, kasy, kasy

Jan (gość) (karol)

OC jak najbardziej, obowiązkowo, nie masz OC to płać w razie czego do końca życia jak ktoś głupi. Ale płacenie za tzw. potencjalne czyny, bo mam prawo jazdy to mogę komuś zrobić krzywdę? Albo mam prawo jazdy i jadę czyimś autem, powoduję stłuczkę (to zanim pojadę moim obowiązkiem jest sprawdzić czy pożyczone auto ma ważne OC, albo nie prowadzę)? JAJA!!!!!
Cóż, takich jak ty (mała litera celowa) można leczyć, i te kuracje zdarzają się skuteczne. Choć patrząc co piszesz, mam duże obawy, ale spróbuj. Idąc twoim (mała litera celowa) tokiem myślenia każdego mężczyznę należy objąć SZCZEGÓLNYM nadzorem kuratora sądowego bo nosi przy sobie zawsze i wszędzie "narzędzie gwałtu" czyli penisa. A młodszych mężczyzn powinno się profilaktyczno-prewencyjnie zamykać do pierdla bo im bardziej hormony buzują.
I na koniec, widząc co piszesz, jakie masz poglądy w kwestii OC od prawa jazdy, wreszcie życząc komuś coś złego wystawiasz o sobie konkretne świadectwo i sam udowadniasz jakim IDIOTĄ jesteś. Czyli po matematycznemu, w skrócie: cbdo (co było do okazania).
Dowidzenia się z panem (mała litera celowa), Z panem??? hahaaaaaaaa

karol (gość) (Jan)

Życzę ci (mała litera celowa), żeby ktoś, komu pożyczysz swoje wypasione i wycacusiane autko rozwalił je, najlepiej uszkadzając przy tym inne (duuuuuużo mniej wartościowe) auto, i żeby OC wzrosło ci (mała litera celowa) do takiego poziomu, że na samą myśl o tym będziesz w gacie robił. Ty będziesz w gacie robił, bo nie będzie cię (mała litera celowa) stać na OC a ktoś kto ci (mała litera celowa) to auto rozwalił będzie się z ciebie (mała litera celowa) śmiał do rozpuku jakim IDIOTĄ jesteś.
Jestem za tym, by OC płacone było od samego posiadania prawa jazdy, bo taki ktoś zawsze może wsiąść do nieswojego samochodu i komuś innemu krzywdę zrobić. Chcesz płacić za kogoś - płać. Ale każdy powinien płacić za swoje winy. W tym przypadku OC.

Jan (gość) (??)

Zacytuję twoją cudowną myśl kolego ??: "Od dawna powtarzam, ze OC powinno być płacone nie od posiadania samochodu a od samego faktu posiadania prawa jazdy. Masz prawko - płacisz, masz samochód - płacisz więcej (tak w skrócie)."
No to tak w skrócie do ciebie (mała litera celowa): IDIOTA!

. (gość) (Turbowkur...)

Bo w Polsce debile ustanawiają prawo.
W Wielkiej Brytanii numer rejestracyjny przypisany jest do pojazdu.
A nowe blachy zrobią ci w każdym większym sklepie motoryzacyjnym. Praktycznie od ręki.

Turbowkur... (gość)

Może to troszkę i nie na temat co napiszę ale w sumie mam to gdzies , a co chce napisac ? Ze Cepik to jeden wielki szajs, miesiac czekam na wydanie nowych rejestracji ktore mi ukradli, nie da sie tego zrobic i tylko tyle slysze od urzedu miasta i to ze pracuja caly czas nad tym qwa! Od miesiaca ! Co za banda nieudacznikow i ignorantow wprowadzili system ktory testuja na ludziach jak na swinkach doświadczalnych. Moje auto sobie stoi na parkingu oc oplacone badania ważne ale ja nie moge jezdzic bez tablic bo mandat dostane co za pop... Państwo za to ze mnie okradli moge zostac ukarany. A gdyby to auto sluzylo mi jako narzedzie pracy ? Zastanawiajac sie nad tym wszystkim mozna by tu podpiac tez temat nowych praw jazdy ciekawe jak to wszystko bedzie funkcjonowac z nowym cepikiem.

?? (gość) (Karol)

Dla młodych (z racji wieku i stażu) i tak na wstępie są zwyżki. Poza tym smarkacze zazwyczaj jeżdżą furkami tatusiów więc OC im po kieszeni niewiele da.
Od dawna powtarzam, ze OC powinno być płacone nie od posiadania samochodu a od samego faktu posiadania prawa jazdy. Masz prawko - płacisz, masz samochód - płacisz więcej (tak w skrócie).

?? (gość)

I bardzo dobrze! Skończą się szarże smarkaczy na drogach! I powinno obowiązywać KAŻDEGO a nie tylko tych co odbiorą prawko po "dacie".