Na zaproszenie uczniów i grona pedagogicznego w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Będzinie gościli dzisiaj policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Nieletnich. Prelekcja przygotowana dla uczniów gimnazjum dotyczyła różnych aspektów przestępczości z jaką spotka się młodzież zarówno w szkole jak i poza murami szkolnymi.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Podczas spotkania, funkcjonariusze poruszyli zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, uświadamiając młodym mieszkańcom Będzina, jak istotną rolę w ich życiu odgrywa podejmowanie właściwych decyzji. Młodzi słuchacze uzyskali również wiedzę na temat demoralizacji, szczególnie jej przejawów oraz sposobów przeciwdziałania. W trakcie prelekcji młodzież dowiedziała się także, jakie są konsekwencje w świetle prawa zażywania i posiadania narkotyków.

Policjanci w trakcie spotkań dostosowują poruszaną tematykę do bieżących potrzeb edukacyjnych i wychowawczych. Dlatego też cyklicznie organizowane spotkania policjantów z Referatu do walki z Przestępczością Nieletnich z młodzieżą szkolną cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego powiatowych placówek oświatowych.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!