Będzińscy funkcjonariusze odwiedzili uczniów

Na zaproszenie uczniów i grona pedagogicznego w murach Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Będzinie gościli dzisiaj policjanci z Referatu do walki z Przestępczością Nieletnich. Prelekcja przygotowana dla uczniów gimnazjum dotyczyła różnych aspektów przestępczości z jaką spotka się młodzież zarówno w szkole jak i poza murami szkolnymi.

Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Masz zdjęcie do tego tematu? Wyślij
Podczas spotkania, funkcjonariusze poruszyli zagadnienia dotyczące odpowiedzialności karnej nieletnich, uświadamiając młodym mieszkańcom Będzina, jak istotną rolę w ich życiu odgrywa podejmowanie właściwych decyzji. Młodzi słuchacze uzyskali również wiedzę na temat demoralizacji, szczególnie jej przejawów oraz sposobów przeciwdziałania. W trakcie prelekcji młodzież dowiedziała się także, jakie są konsekwencje w świetle prawa zażywania i posiadania narkotyków.

Policjanci w trakcie spotkań dostosowują poruszaną tematykę do bieżących potrzeb edukacyjnych i wychowawczych. Dlatego też cyklicznie organizowane spotkania policjantów z Referatu do walki z Przestępczością Nieletnich z młodzieżą szkolną cieszą się dużym zainteresowaniem ze strony dyrekcji i grona pedagogicznego powiatowych placówek oświatowych.

Komentarze (0)

avatar

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Wybierz kategorię